סכסוך עבודה במועצות הדתיות

בעקבות הסכסוך צפויים שיבושים חמורים בכל הנוגע למתן אישורי כשרות, סדרי קבורה, רישום לנישואין ולגירושין ואף לשיבושים בעבודה במקוואות.

עודד בן צבי ו30/12/2007

ההסתדרות החדשה הכריזה היום על סכסוך עבודה במועצות הדתיות, זאת בעקבות הלנת שכר ב-37 מועצות דתיות ומאי ביצוע הפרשות לקופות, לקרנות, ולפנסיה של העובדים במשך חודשים ארוכים.

סכסוך העבודה שהוגש היום הינו סכסוך עבודה ארצי ב- 133 המועצות הדתיות ועבור 5,000 עובדי המועצות הדתיות. בעקבות סכסוך העבודה צפויים שיבושים חמורים בכל הנוגע למתן אישורי כשרות, סדרי קבורה, רישום לנישואין ולגירושין ואף לשיבושים בעבודה במקוואות.

תחילת המשבר הנוכחי בעקבות נתונים שהציג נציג משרד רה"מ, בדיון שהתקיים בשבוע שעבר בבית הדין הארצי לעבודה, לפיהם מתקיימת הלנת שכר ב- 37 מועצות דתיות ברחבי הארץ.

ב- 18 מועצות דתיות קיימת הלנת שכר של חודש, ב-5 מועצות הלנת שכר של חודש וחצי, ב- 11 מועצות הלנת שכר של חודשיים ומעלה וב- 3 מועצות הלנת שכר של חצי חודש.

בהסתדרות אומרים כי המדינה נוקטת בסחבת בכל הקשור לשינוי מבנה התקצוב של המועצות הדתיות שיכול להביא לשינוי משמעותי בתשלומי השכר לעובדים.

כזכור, תקציב המועצות הדתיות מורכב מ- 60% מהרשויות המקומיות ו- 40% מהמדינה.
בשבוע שעבר הודיעה המדינה בדיון שהתקיים בבית הדין לעבודה כי היא מנסה לגבש תוכניות הבראה במועצות, ורק אחר-כך תשנה את מבנה התקצוב. כמו-כן דיווחה המדינה כי היה ניסיון להעביר בחוק ההסדרים האחרון סעיף שיקל על התהליך אולם המהלך נבלם בעקבות לחצים פוליטיים.

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49