לחמנוביץ עצבני

רועי לחמנוביץ כועס על הזלזול בנוער בפרסומת החדשה נגד הסמים ומרחם על שולה זקן וג'קי מצא.

רועי לחמנוביץ ו01/01/2008

הפעם באמת הרגיזו אותי! בכל מקום שאנחנו מזיזים את הראש רואים את הקמפיין "אני היי בנטוראל " במסגרת המלחמה בנגע הסמים. קודם כל חשוב לומר שהמאמץ ליצור מסעות פרסום יצירתיים כנגד תופעות שהאחיזה שלהם במציאות גדולה מכל מה שאנחנו חושבים ראוי לכל ברכה וחיזוק .

הבעיה שלי היא אופי הקמפיין עצמו. כל תכלית הקמפיין היא לקחת סביבת עישון סמים ולומר שאנחנו לא מעשנים. בתשדיר שנראה בטלביזיה רואים כניסה למסיבה מלאה בידוענים שבראשם צביקה פיק כאשר המפתח לכניסה למסיבה הוא מעיין עדי שעליו כתוב ' אני היי בנטוראל ' .

מפריע לי שהרעיון מזלזל בבני הנוער. הוגי הקמפיין אומרים לנו הדור הצעיר לא יבין את הסכנה בעישון סמים. כדי להרחיק אותו מהסמים אני בעצם צריך להפוך את הלא מעשן ל'קול'.

עוד מוסיפים מובילי הקמפיין כי תשדיר הפחדה שיצולם בבית לווינשטיין ויגיד שזה מה שקורה למי שמעשן ונוהג, או לחילופין עדות של אדם המוכן להיחשף לא יובילו לאותה השפעה כמו אותה סביבת מסיבה.

אני שואל אתכם:האם זה לא זלזול בבני הנוער שלנו ? האם אנחנו לא עושים הנחות לצעירים שתוך מספר שנים יטיסו מטוס או יכבשו את ספסלי העתודה?

במסגרת תשדירי הרדיו למלחמה בסמים יש תשדיר שעלה לאוויר כבר לפני זמן רב וגם הוא לקוח את המלחמה בסמים לזירה אחרת. בתשדיר שומעים מספר צעירים מעבירים את "הכדור" אחד מהשני, עד שהאחרון לא מסוגל להעביר את ה"כדור" .

מובן שהאסוציאציה האוטומטית היא לכדו סל , אבל הכוונה היא לכדור הסם. התשדיר הנ"ל עובד על ההפתעה וזה חיובי . אבל מכאן ועד להעביר את המלחמה בנגע הסמים דרך "סביבת סמים" - אני חושב שלילדים שלנו מגיעה הערכה קצת יותר גבוהה מאיתנו .

התחלתי בלהתעצבן ולכן אמשיך .... כתבת חדשות ערוץ 2 סיוון רהב מאיר חשפה כי היום תחזור הגב' שולה זקן למשרד ראש הממשלה לאחר, שלכאורה, החשדות כנגדה בפרשת רשות המיסים אינם מוצקים כשהיו .

מעבר לעובדה כי הגב' זקן עשתה מצוות בזמן העדרה מלשכת ראש הממשלה ( התנדבה ב"מאיר פנים " העמותה של דודי זילברשלג ) כל תשומת הלב הציבורית תופנה אליה כי היא חוזרת והיא לא איבדה את מקור פרנסתה.

השאלה היא מי בעקבות הפרשה הזו לא חזר ואיבד את פרנסתו. אני מזכיר כי כותרות העיתונים זעקו כי פרשה זו דרדרה את מדינת ישראל לשפל שחיתות שלא היה כמוהו, עד היום לא ראינו כתב אישום בפרשה. מה שראינו זה בעיקר הדלפות , כותרות , מסקנות ומאמרים. לא ראינו נאשם אחד יושב על כסא הנאשמים.

כן . אגב מי שאיבד את פרנסתו היה ראש רשות המיסים ג'קי מצא. אני לא מכיר את האיש באופן אישי וסביר להניח שלא אזהה אותו אם אני אפגוש אותו ברחוב, אבל למר מצא אין לאן לחזור . אני ממש לא רוצה לחשוב מה זה אומר על היכולת לנכס את התקשורת לתועלת כלשהי ג'קי מצא לא חוזר, אני לא חושב שמר מצא יישאר נטול פרנסה, אבל הדינאמיקה הזו תשאיר את השרות הציבורי ללא אנשים.

ורוגז אחד לסיום ממש בקצרה - אתמול נחשף כי הכסף של ניצולי השואה לא יגיע אליהם באופן מלא. הלו ? מישהו יצא כאן מדעתו ? האם מישהו רוצה לשבור שיא עולמי באטימות אנושית ? נא להתעורר ומהר !!!

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. שולה זקן ממש לא מסכנה היא רק הש.ג. של אולמרט
  (01/01/2008)
  והכתב אישום עוד יגיע
 2. אתה סתם עצבני וזה לא בריא
  (01/01/2008)
 3. הפעם הטור מעאפן
  (01/01/2008)
 4. זה מה שמעצבן אותך בחיים ?
  (01/01/2008)
  נגמרו כל הצרות במדינה
 5. לחמנוביץ צופה ביותר מידי פרסומות
  (01/01/2008)
 6. נכון ולא נכון
  (01/01/2008)
  בתור בת נוער, וכמי שמתנסית מדי פעם בשתיית אלכוהול ומכירה אנשים שמתנסים גם בסמים ויתר כבדים, אני יכולה להגיד שלטעמי, אין ספק שהדרך לתקוף את הבעיה הינה לשכנע את בני הנוער שזה לא מגניב לעשות סמים. הכתב דיבר על זלזול בבני הנוער כקהל שלא יבין או יעריך את סכנת השימוש בסמים ועל כן יש לתקוף מחזית אחרת. אינני חושבת שמדובר בזלזול, משום שאי אפשר לזלזל במי שאין לו טיפת כבוד לעצמו. הנוער של היום נמצא במצב מאוד קשה, ואני מדברת כבת נוער הנמצאת ב"סצנת הבילויים" כבר כמה שנים. אין אחד שלא יודע את סכנות השימוש בסמים מסוג כזה או אחר סיגריות, אלכוהול, או אקסטזי, כולם סמים קלים עד קשים], ואני אף מכירה ילד שהיה במוות קליני עקב שתיית אלכוהול, ואת "חזרתו לחיים" חגג ביציאה לפאב. אינני חושבת שהפרסומת באה לזלזל בבני הנוער משום שלא נותר כבר מאיפה לתקוף. הנוער הישראלי הוא טיפש, אומלל ומשועמם, נוער שבו התקפי ניקוטין נחשב לקול ואם אתה מסוגל להוריד שוט של 80% אתה מגניב. ולטעמי גם הפרסומת הזאת לא תשנה הרבה אם בכלל. הדבר היחיד שיעזור זה חינוך, והגורם המעקב היחידי לחינוך ילדים הוא תרבות הצריכה והרייטינג החולניים של היום. למה הקרחת של נינט תפסה יותר מקום בעיתונים מתאונות דרכים או בעיית ניצולי השואה? מדוע בין כל הכוכבים הנולדים ותוכניות המייקאובר למיניהם לא מצאו שעה אחת בשבוע לתוכנית תרבות או ידע?
 7. שולה זקן נכנסת בשקט
  (01/01/2008)
  וזה אומר עולם כמנהגו נוהג. וזה אומר שמישהו חי בתחושה ששום דבר לא יזיז לו. וכבר שמענו מהנ"ל שלא יתפטר.
 8. לשיר 18
  (01/01/2008)
  אחרי כזו ביקורת תחכימי אותנו בבקשה- מה את עושה ב"סצינה"?
 9. שיר 18 עושה בסצנה קרחת כמו נינט
  (02/01/2008)
 10. ניצולי השואה כבר לא מעניינים אך אחד
  (02/01/2008)
  גם לחמנוביץ כתב עליהם שורה וחצי ובערך מאתיים על פרסומת
 11. אין לך עבודה לעשות?
  (02/01/2008)

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49