פסק הלכה: גם נשים אסורות בתספורת בספירת העומר

הרב הראשי לרמת גן הרב יעקב אריאל קובע כי נשים כמו גברים אסורות בתספורת בימי ספירת העומר.

טולי פיקרש ו12/04/2007

הרב הראשי לרמת גן הרב יעקב אריאל קובע כי נשים כמו גברים אסורות בתספורת בימי ספירת העומר. פסק ההלכה מתפרסם בשבת הקרובה ב'פינת ההלכה' של הרב אריאל בגליון "ארגמן".
בפינתו מתייחס הרב אריאל לשאלה האם גם נשים אסורות בתספורת בספירת העומר ומביא את הנימוקים ההלכתיים לפסיקתו שאף הן אסורות בתספורת.
כותב הרב אריאל: "באבלות רגילה כגון על אב ואם אישה חייבת כמו איש. בתספורת היו שהקלו אבל הרמ"א אוסר. לכן יש שהסתפקו באבלות זו של ספירת העומר, האם נשים חייבות בה ? מקור הספק הוא בכך שאבלות זו מקורה במנהג ואינה מעיקר הדין. הדבר תלוי אפוא במקור המנהג.

ההסבר הידוע למנהגי האבלות בימי הספירה הוא שבימים אלו מתו תלמידי רבי עקיבא... מנהגי האבלות קיבלו משנה תוקף בעקבות מסעי הצלב שאירעו כולם בתקופה זו...מכיוון שימי הספירה היו ימי פורענות עוד מימי רבי עקיבא, הסמיכו להם את הפורענויות החדשות. בדורנו מקבלים ימים אלו משנה תוקף עקב השואה הנוראה שיצאה אף היא מגרמניה... וכאן נסגר המעגל... מנהגי האבלות בספירת העומר כיום הם על שרשרת האסונות מימי רבי עקיבא דרך מסעי הצלב עד השואה בת ימינו, לכן גם בנות ישראל תמנענה מתספורת בימים אלו".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. פסיקה אמיצה
    (13/04/2007)
  2. לא צריך להגזים
    (13/04/2007)

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49