לראשונה מעל במות הבידור- רבנים יקריאו תפילה לשלום המדינה

ארגון רבני צהר שיזם את הפרויקט ישלח לקראת יום העצמאות עשרות מרבני הציונות הדתית להרצאות בפני קהילות יהודיות בתפוצות.

חיים נחתומי ו04/05/2008

הרבנים הראשיים מברכים את הקהל

על רקע ההתחרדות וההתבדלות של היהדות האורתודוכסית בארה"ב ובאנגליה, יזם ארגון רבני צהר פרויקט לחיזוק הזיקה למדינת ישראל ולערכיה.

במסגרת פעילות אינטנסיבית שנמשכת לאורך כל השנה האחרונה, שלח הארגון לקראת יום העצמאות עשרות רבנים מרכזיים בציונות הדתית להרצאות בפני קהילות יהודיות בצפון אמריקה ובאנגליה במטרה לחזק את הקשר בין רבני וקהילות התפוצות ורבני ישראל.

ובארץ- רבנים מארגון רבני צהר יעלו על הבמות המרכזיות באירועי יום העצמאות בערים שונות ברחבי הארץ ויתפללו יחד עם כל החוגגים את התפילה לשלום המדינה. התפילה מבטאת את הקשר העמוק של עם ישראל למורשתו ולמולדתו מאחר שאי אפשר להסתפק רק בהופעות בידור ביום חשוב כל כך לעם ישראל. אחת הסיבות ליוזמה זו היא קריאות שנשמעו בקרב רבנים בארץ שלא להתפלל את התפילה המסורתית לשלום המדינה. "ארגון רבני צהר קורא לציבור מימין ומשמאל, לדתיים ולחילוניים להתעלות מעל חילוקי הדעות כי למדינת ישראל ולעוצמתה אין תחליף ואין עוררין", נאמר בהודעת הארגון.

אירוע נוסף שיקיים ארגון רבני צהר לרגל יום הזיכרון לחללי צה"ל יתקיים בגני תקווה, בשיתוף המועצה המקומית. האירוע יעמוד בסימן "זיכרון הנופלים וחיזוק הלכידות החברתית בישוב". במסגרת זו יוקם ביום הזיכרון אוהל זיכרון והידברות שינקז אליו את כל תושבי העיר עם משפחות הנופלים.

בחלק ראשון של היום, בשעות הבוקר, יגיעו בכל שעה 3 משפחות שכל אחת מהן תספר על הנופל שלה בפני תלמידי בתי הספר התיכוניים בעיר. במסגרת הטקס ילמדו התלמידים משניות על פי האותיות של הנופל. בהמשך תתקיים עצרת מרכזית במעמד ראש המועצה, הרב יובל שרלו והרב דרור פיקסלר. בשעות הצהרים ביום רביעי יהפוך האוהל לאוהל הידברות בהשתתפות תנועות הנוער הדתיות והחילוניות ובני נוער מהעיר. עירוב של משפחות השכול עם הציבור הרחב והידברות בין בני הנוער.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. צהר ארגון של תותחים
    (04/05/2008)
    העם אתכם

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49