לראשונה מזה 50 שנה: ההיפופוטמים מהגרים

בוקר אחד גילו המטפלים של חיות השטח הפתוח של הספארי שכל ההיפופוטמים לא נמצאים באגם. בדיקה מהירה העלתה את התשובה הבאה: כל ההיפופוטמים עברו מיוזמתם לצד השני של הספארי, לאגם הדרומי

עירית לוין ו19/05/2008

במשך 50 שנות קיומו של הספארי, חיים להם ההיפופוטמים באגם הצפוני של הספארי. לפני מספר ימים החלו ההיפופוטמים בזה אחר זה לצאת מהאגם הצפוני ולעזבו מבלי שוב. בוקר אחד, כשהגיעו המטפלים הם גילו שלא נותר אפילו היפופוטם אחד באגם. כל ההיפופוטמים, מסתבר, עברו לשטח הדרומי של הספארי לאגם הטבעי שנמצא שם.

לא ברור לחלוטין מה הסיבה להגירה, אולם ישנן שתי הנחות שיתכנו כאפשריות: האחת, המים באגם הפכו מעט רדודים עבורם ויתכן שזו הסיבה שגרמה להם לעבור לאגם הדרומי, והסיבה השנייה נעוצה אולי בעובדה שרוב הזכרים השליטים הועברו לא מכבר לשטח הדרומי, לגדרה מיוחדת בכדי למנוע ריבוי יתר של העדר. יתכן שהנקבות והגורים החליטו להתקרב לאזור בו נמצאים הזכרים ועל כן עברו לשטח הדרומי.

כרגע, אחרי שנים שבהם נצפו ההיפופוטמים בשטח הצפוני, הם הותירו מאחוריהם את האגם ריק. בימים אלו מי שרוצה לראות את ההיפופוטמים יכול למצוא אותם חיים בנחת בשטח הדרומי.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49