'מאבק פומבי נגד מצעד הגאווה לא משרת את הציבור החרדי'

בחברה החרדית גוברים הקולות לא להיאבק בחריפות נגד מתכנני 'מצעד הגאווה' והבית הפתוח. העדה החרדית: הדעה הרווחת היא שבמאבק פומבי רב הנזק על התועלת.

ישי פרידמן ו03/06/2008

אילוסטרציה

זילברשלג.משרתים את האינטרסים של אנשי הבית הפתוח (צילום: עוזי ברק דוברות זק"א)

בימים אלה מתכוונים גורמים בציבור החרדי להיפגש עם אנשי משטרת ירושלים ולהגיע להבנות ולסיכומים בנוגע ל'מצעד הגאווה' של אנשי בית הפתוח. הפעם מתרבים הקולות בקרב הציבור החרדי לנסות כמה שיותר להנמיך את עוצמת הרעש והחשיפה מהמאבק עם אנשי הבית הפתוח.

בעדה החרדית ישנם קולות שאומרים שיש להגיע להבנות עם המשטרה לקיים את המצעד של אנשי הבית הפתוח במקום מוגדר, הרחק משכונות חרדיות ודתיות.

שמואל פפנהיים, דובר העדה החרדית אמר שהדעה הרווחת היא להגיע להבנות עם המשטרה בלי שהנושא יעלה לכותרות בתקשורת החרדית: "לפני שנתיים, הם חשבו לעשות מהמצעד שלהם משהו בינלאומי עם פסטיבלים ותהלוכות, לא יכולנו להרשות חילול ה' כזה בשכונות שלנו. אבל מצד שני החשיפה לדבר וזה שכולם מדברים על זה ונחשפים לזה גם זה פוגע בנו. לא בטוח שמאבק פומבי משרת את הציבור החרדי. לכן אנחנו מתלבטים עדיין לגבי הצעדים שננקוט.", אמר.

איש התקשורת החרדי, דודי זילברשלג, אמר שעצם החשיפה והדיבורים על אנשי הבית הפתוח ומצעדי גאווה משרת את האינטרס של אנשי הבית הפתוח: "בזמנו האדמו"ר מגור אמר לא לדבר על הנושא הזה בכלל, לא בתקשורת ולא לכתוב על זה שום דבר. המאבק הפומבי בזמנו היה טעות גסה ששירתה את האינטרסים של ה'גאים'. החשיפה של הסיפור הזה והדיבורים על ה'גאים' רק נתנו לגיטימציה לדבר. צריך לדעת שחשיפה פירושה מתן לגיטימציה לדבר. לכן אני אומר, וזו הייתה דעתי גם בעבר, שצריך להגיע להבנות עם אנשי הבית הפתוח והמשטרה אחרת רב הנזק על התועלת."

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. קצת שכל ישר לא מזיק אף פעם
  (04/06/2008)
 2. ידו בכל ויד כל בו
  (04/06/2008)
 3. זו בעיה שהציבור חושב על הנזק שיגרם לו קהילה
  (04/06/2008)
  במקום לחשוב על הנזק שגם יגרם לציבור ההומו-לסבי מההתנגדות הגזענית והפרימיטיבית למצעדים הללו...

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49