בקרוב מאוד:מפלגה דתית ציונית מאוחדת

בעקבות התקדמות המגעים בין המפד''ל תקומה ומולדת החליט יו''ר המפד''ל לכנס את מוסדות המפלגה. ח''כ אורלב:''יש לקבל החלטה היסטורית שתחזיר את הציונות הדתית להיות גורם מרכזי בציבוריות הישראלית''.

עמיעד טאוב ו28/08/2008

חברי הסיעה המאוחדת בפגישה עם השמיניסטים (צילום: שוקי זוהר)

ריח הבחירות שכבר נישא באוויר כמו גם הכישלון הציוני דתי בבחירות האחרונות והיוזמות הציוניות דתיות (''כולנו'', ''השמיניסטים'', הרב ברון) נותנים את אותותיהם ולאחר תקופה ארוכה של משא ומתן חשאי בין מפלגות המפד''ל, תקומה ומולדת על הקמת רשימה מאוחדת קרובים הצדדים להסכמה על הליכה משותפת לבחירות הקרובות.
את המגעים הובילו יו''ר ה'מפד''ל' ח''כ אורלב, יו''ר 'מולדת' ח''כ הרב בני אלון ויו''ר 'תקומה' ח''כ צבי הנדל.

על פי ההסכמות הצפויות ייבחר ראש הרשימה המאוחדת בפריימריס פתוחים לכל מצביעי הציונות הדתית ואילו חברי הכנסת ייבחרו ע''י מועצה ציבורית מוסכמת שתורכב מאנשים מובילים בציונות הדתית החל מהתחום התורני, דרך התחום המשפטי וכלה בתחום העסקי.

לאור ההתחממות במגעים החליט יו''ר המפד''ל לכנס את מוסדות המפלגה על מנת לדון בחיבור ובמשמעויותיו.

ביום רביעי הקרוב צפוייה להתכנס במשרדי המפלגה, ברחוב דובנוב בתל אביב, הוועדה המתמדת של המפד"ל. כאשר ההזמנות הרשמיות ל 31 חברי הוועדה כבר נשלחו ע"י יו"ר הוועדה שאול יהלום.
מטרת הישיבה הינה אישור פרוצדוראלי של בקשתו של יו"ר המפד"ל ח"כ זבולון אורלב, לאשר את כינוס וועידת המפד''ל שלה נתונה הסמכות לקבל החלטות בשם המפלגה.

מטרת הוועידה כאמור הינה אישור ההחלטה היסטורית שאותה מוביל אורלב והיא - הקמת מפלגה חדשה שתהיה משותפת למפד"ל ולסיעות השונות המרכיבות את האיחוד הלאומי. מפלגה שתאחד בפועל את גווני הציונות הדתית למפלגה אחת, חדשה ומשותפת. 

יו''ר המפד''ל אמר לדתילי כי המדובר בהחלטה היסטורית כגון זו שהתרחשה לפני 52 שנה כאשר תנועות המזרחי ותנועת הפועל המזרחי הקימו את המפד''ל.''רק איחוד אמיתי יחזיר את הציונות הדתית להיות גורם מרכזי בציבוריות הישראלית'' אמר אורלב.

יצויין ח"כ אלי גבאי המתנגד למהלך פנה לחברי הועידה והציג את דעתו בנושא השוללת את האיחוד במתכונתו הצפויה.

*סייע בהכנת הידיעה רז קיל.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. כל הכבוד לאורלב על האומץ
  (28/08/2008)
 2. אני נגד כי סתם נראה כקיצוניים
  (28/08/2008)
  מה בדיוק הכוח האלקטורלי של תקומה ומולדת? הם רק ירחיקו את השפויים
 3. מיני מצביעה בעד
  (28/08/2008)
 4. מתי יפורסמו חברי המועצה הציבורית
  (28/08/2008)
  אם יש רשימה איכותית והמשחק לא מכור זו בשורה אמיתית
 5. צריך לבטל את המרכזים המושחתים
  (28/08/2008)
 6. הכי טוב איחוד
  (28/08/2008)
  וגם הכי זול
 7. עש בנחרתי לחבר סניף מפרקים
  (28/08/2008)
  זה לא פייר
 8. חוצפה !!!
  (28/08/2008)
  למי שלא הבין לא האיחוד עומד כאן על הפרק . מה שעומד כאן על הפרק זה פירוק המפדל ומרכז המפלגה ומינוי ועדה מסדרת . זוהי הצעה לא דמוקרטית !!! . צר לי כי חלק מחבריי { הקרובים ביותר } נותנים יד להצעה כזו . הןעדה המסדרת תבחר את נציגיה ובעוד 4 שנים הנציגים ייבחרו את הועדה המסדרת וחוזר חלילה . בושה וחרפה !!! . עלינו חברי המפדל , ספינת הדגל של הציונות הדתית לצאת לקרב על הציונות הדתית ועל חיי המפלגה ושלא יפחידו אותנו עם זה שלא נעבור את אחוז החסימה . מועמד שחושב שהוא לא מסוגל לעבור את אחוז החסימה שישים את המפתחות יגיד סליחה נכשלתי וילך הביתה . אין לנו בעיה עם שיתוף כוחות ואיחוד אמיתי ולא איחוד מזוייף שכל מטרתו היא מחיקת המפדל מהמפה . גם העיתוי הזה שבא דוקא בזמן שכולנו עסוקים בבחירות המוניציפליות הוא לא מקרי . ... אני קורא מכאן לכל חברי מרכז המפלגה להילחם בהצעה הזו אם חפצי חיים אנחנו
 9. איפה אפי ?
  (29/08/2008)
  מה עם אפי איתם ? מה טוב במהלך שכזה של כאילו אחדות, אם אפי והרב לוי לא שותפים לו.
 10. איפה ?
  (29/08/2008)
  איפה אלדר ? לוי ? איתם ? גבאי ? איזה איחוד זה אם חצי מהנבחרים לא מקבלים אותו ?
 11. פילוג במסוה איחוד
  (29/08/2008)
  הרב לוי אפי איתם ואריה אלדד לא בחיבור. נראה לי שהמחנאות והפילוג יימשכו בדרכים אחרות.
 12. נמר בעור כבשה
  (29/08/2008)
  אם מתחברים אז בבקשה עם כולם. זה איחוד הימין ולא איחוד הציונות הדתית. בן ששון ושנלר נראים פתאום אופציה לא רעה בכלל. אם הולכים על זה אז גם תגידו שלום לכל המחנה השפוי. אני מאחל לכם חברי היקרים שתקבלו 100% הצבעה בעפרה, ביקיר, בבת-אל ובכל הישובים. ה\' עמכם. אני כנראה עם בן ששון שאתם כידוע לא מכניסים לאיחוד.
 13. ממה בדיוק אתה חושש?
  (29/08/2008)
  זה שתאבד את כוחך? מזה שיפסקו קבלני הקולות בפלגה. האם ש לך איזה סיבה לחשוב שבמצב הנוכחי הפד''ל יכולה לקבל יותר מ-2 מנדטים. כבר ראינו שחברי הרכז בוחרים חברי כנסת לפי אינטרסים שלא תאימים למה שהציבור רוצה מההלך הזה יכול לצאת רק טוב
 14. שיהיה בהצלחה לכולנו
  (29/08/2008)
  והכי חשוב שהציבור יתמוך
 15. ממה אני חושש ?
  (29/08/2008)
  אני חושש שהמפדל - אותה מפלגה שגדלתי עליה וינקתי את דרכה בבית אבי ואימי הולכת להתאבדות ! אני חושש שהמפלגה שהחינוך והחברה היו בראש מעיינה יהפכו פתאום שוליים בסדר יומה . אני שומע המון הערות והאשמות עלי ועל חבריי חברי הסניפים והמרכז כעל קבלני קולות ודיבורים מהסוג הזה . אני מבין שאתה ושכמותך תהיו אלו שיביאו את המצביעים ביום הבחירות לקלפי . או שמה אולי אתם בונים על יהורם גאון { כן זה מהועדה המסדרת המיועדת } שיעבור בית בית ויביא זקנים וזקנות שהמפדל פעם היתה הבית שלהם לקלפי להצביע . מה לעשות שלמרות שאנחנו בשנות האלפיים והעולם מתקדם עדיין המצביעים לא עומדים בתור לקלפי וצריך את אותם "קבלני קולות " להביא אותם . לגבי החברים שבחרנו בפעם הקודמת אני חושב שבחרנו נבחרת טובה { למעט שאול יהלום שלא הצלחנו להכניס } שאם היתה רצה בבחירות לבד היתה מכניסה 4-5 מנדטים !!! ולסיכום אני חושש שלא יירחק היום ומאות חברי מרכז { כן " הקבלנים " } ייעזבו את המפלגה לטובת מפלגה אחרת שבא יש להם אפשרות דמוקרטית להשפיע על נבחריהם . ....
 16. מקוה שבמינוי ועדה ציבורית יחזור האמון בנציגי הציונות הדתית
  (29/08/2008)
 17. ומה אתה חושב
  (30/08/2008)
  מי יבחר את הגוף הבוחר? אותם חברים כנסת, זבולון ניסן והרב אלון כדי שיבחרו בהם שוב.. מוכרים לנו חתול בשק, המרכז נבחר בצורה דמוקרטית, שלא יבואו ויבטלו אותו בצורה כזאת, עובדים עליכם בעיניים
 18. כוסות רוח למת
  (30/08/2008)
  שום דבר לא יעזור להם
 19. צריך לבחור רשימה שתפנה לציבור המתון
  (30/08/2008)
  זה הסיכוי היחיד להגדיל את הכוח הלאקטורלי
 20. זהו אני עוזב
  (31/08/2008)
  לא אצביע למפד"ל ולאיחוד הזה בגלל הסיבות הבאות: 1.לא ייתכן שזכות הבחירה תועבר לוועדה שתמונה ע"י החכים הנוכחים על מנת שאלו יבחרו בהם שוב. 2.מפלגת "תקומה" של פורשי המפד"ל הינה מפלגה שלא שווה 2 מנדטים ובמיוחד שמדובר בחכי"ם חלשים כאורי אריאל וצבי הנדל שאיש לא יודע מה הם עושים בכנסת. 3.המפד"ל הינה מפלגה של 70 אלף איש שרובם אינם רוצים שוב רשימה המובלת ע"י זבולון אורלב וניסן סלומיאנסקי מכיוון ששני האישים האלו הביאו את המפלגה וגם את הציונות הדתית לעברי פי פחת ודי לבדוק את מצב הישיבות, השירות הלאומי ועוד. סלומיאנסקי הגדיל לעשות וכלל לא התייחס לחברים בכל מעשיו בכנסת הנוכחית מהדברים הקטנים ביותר (איוש לשכה באנ"ש) ועד לגדולים (סיוע התייחסות לחברים, חקיקה ועוד). 4.המפלגה החדשה תהיה אנטי דמוקרטית ובשביל אנטי דמוקרטיות אפשר ישר להצביע לש"ס שהיא יותר דתית או לליברמן שהוא יותר ביצועי ומציע פתרונות. אז זהו שלום לך מפד"ל יקרה אני לא מצביע לך יותר ובבחירות הבאות שהאיחוד יקבל 5 מנדטים (והלוואי וניסן יהיה במקום ה-6) אל תבואו בטענות.
 21. איך יודעים שההצעה תעבור
  (31/08/2008)
  חוץ משיקו שהוא צדיק בסדום וצודק ב100 אחוז - אף חבר מרכז לא מזדהה בשמו המלא ומוחה.
 22. תנו לציבור להרכיב את כל הרשימה ולא רק העומד בראשה.זה לעג לרש
  (31/08/2008)
 23. אתם יודעים בדיוק על מה מדובר?
  (31/08/2008)
  אני לא מבין ממה אנשים חוששים. אף אחד עוד לא שמע בדיוק על מה מדובר, לא יודעים את כל הפרטים. אני מציע לחכות ולשמוע את הכל ואז להגיב
 24. מתנגד בכל תוקף להמצאה הזו
  (31/08/2008)
  אלחם בהחלטה בכל דרך דמוקרטית, אשכנע את חברי מערי גוש דן בגנות ההצעה הזו. זוהי אובדנות ביודעין ונהנתנות של רודפי הכבוד והסררה.
 25. אני נגד האיחוד
  (31/08/2008)
  הפכו אותנו לקיצון שבקיצונים, האם כבר פנו למרזל ולבן גביר שיתנו את ברכתם ותמיכתם לרשימה???. אני מתנגד לאיחוד הזה. אני ממליץ לזבולון לא לכנס את המרכז כי הוא פשוט יתבזה. תתחילו לעבוד למען המפלגה ולא למען עצמכם.
 26. אחוד?
  (01/09/2008)
  על זה נאמר:"חבל על דאבדין ולא משתכחין"...המפד"ל צריכה להחזיר עטרה ....עם שלשה הדגלים..ולא כל פעם לגמגם עם דגל אחד בלבד...
 27. איחוד שכזה=אובדן דרך
  (01/09/2008)
  זה מה שקורה כשאין דרך, מחפשחם כל מיני פתרונות הזויים.
 28. חה..חה..חה..חהה
  (25/09/2008)

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49