הפגנה סוערת של אנשי ימין ברעות מול ביתו של האלוף גדי שמני

בעקבות האירוע פנה ח''כ אריאל לשר דיכטר בטענות כנגד המשטרה:"המשטרה ממשיכה לעצור אוטובוסים בדרך להפגנות, ולהכות צלמי עיתונות המתעדים אלימות שוטרים".

דפנה אנקור ו04/09/2008

שוטר ומפגינים ברעות השבוע (צילום: אתר חדשות המשטרה PNNS)

בעקבות צווי הרחקה מינהליים כנגד שלושה מתושבי יו''ש עליהם חתם אלוף פיקוד המרכז גדי שמני הגיעו ביום ג' האחרון עשרות פעילי ימין להפגנה מול ביתו.

שוטרי תחנת מודיעין עצרו קבוצה גדולה של אנשי ימין כבר בדרכם למקום בשל החשד שהם בדרכם להפגנה ברעות, מול ביתו של אלוף פיקוד המרכז.

המפגינים הובלו לתחנת מודיעין, שם לדבריהם הופעלה כלפיהם אלימות קשה ביותר. צלמי עיתונות שניסו לתעד את האירוע במצלמותיהם, הוכו לטענתם ונעצרו אף הם בידי השוטרים.

יצויין כי בהפגנה בה השתתפו עשרות מפגינים נעצרו נדיה מטר ודניאלה וייס וכן אחד ממקבלי הצווים (ברוך ברטל).
ברוך מרזל שהשתתף בהפגנה אמר כי לא יתכן שמתקיימת איפה ואיפה של משטרת ישרל נגד פעילי ימין בניגוד ליחס למפגיני שמאל בנעלין וכי הדבר יעלה לתושבי רעות בירידת ערך בתיהם בעקבות המהומות המתוכננות.

בעקבות האירועים פנה הבוקר יו"ר סיעת האיחוד הלאומי-מפד"ל ח"כ אורי אריאל לשר לביטחון פנים אבי דיכטר, ודרש לערוך בירור עם שוטריו. במקביל פנו אריאל וח"כים נוספים ליו"ר ועדת הפנים של הכנסת ח"כ אופיר פינס, ודרשו לערוך דיון דחוף בוועדה בעניין.

"להזכירך החלטה דומה של המשטרה לעצור אוטובוס בדרך להפגנה ערב הצעדה הגדולה לכפר מימון, זכתה לביקורת שיפוטית חריפה. התנהגות זו של המשטרה, היא הפרה בוטה, מכוערת ומפורשת - ללא כל הצדקה - בחופש התנועה ובחופש המחאה. מדי שבוע מוכים שוטריך, שוטרי מג"ב וחיילי צה"ל בידי מפגיני השמאל הקיצוני בבילעין ובנעלין, ומעולם לא עלה על דעת המשטרה לעצור האוטובוסים להפגנות אלימות אלו!", זועם אריאל במכתבו לדיכטר.

"מצער לגלות שפעם אחרי פעם, לא לומדת המשטרה מכישלונותיה, טעויותיה ומחדליה בעבר - ומממשיכה למלא את שורותיה בשוטרים אלימים, חסרי רסן ונעדרי כל עול של חוק ומוסר - בצידם שוטרים וקצינים מעולים וישרי דרך. המשך ההתנהלות הזאת, ידרדר עוד יותר את האמון הציבורי במשטרה, וההפסד יהיה של כולנו. מה הייתה ההצדקה החוקית למעצר ההמוני של האוטובוס בטרם יגיע להפגנה, מי קיבל את ההחלטה על כך, מה הייתה ההצדקה החוקית לאלימות הקשה כלפי מפגינים בלתי אלימים, ומי ממפקדי המשטרה הורה על כך?", דורש אריאל במכתבו.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49