ראש ישיבת ההסדר בעכו הרב שטרן:''המהומות מהוות נקודת מבחן במאבק על הארץ''

לדברי הרב שטרן הוחלט בהנהלת מרכז ישיבות בני עקיבא להאיץ את בניית קמפוס הישיבה החדש בתגובה לפרעות הערבים בעיר.

עמיעד טאוב ו12/10/2008

הרב שטרן על רקע הקמפוס החדש (צילום: יהושע מור יוסף יחסי ציבור)

ראש ישיבת ההסדר בעכו 'רוח צפונית' השייכת למרכז ישיבות בני עקיבא, הרב יוסי שטרן אומר כי ההתנכלויות של ערביי עכו ליהודי העיר הם המבחן הלאומי של מדינת ישראל: "עכו זה מבחן לאומי, עכו של היום זה ארץ ישראל של עוד 10 שנים. מה שקורה היום בעכו זה מה שיקרה בכל הארץ. אנחנו החזית שנותנים כבוד למדינה וצריך בכל דרך לחזק ולעמוד למבחן הלאומי בכבוד. דו קיום זו סיסמא, אחרי הכול עכו היא עיר כמו רעננה, כפר סבא וחיפה צריך לשמר את הזהות היהודית. עכו היא בירת הגליל, אלפי שנים של היסטוריה יהודית. אנחנו כאן לשמר את הזהות היהודית ולחזק את הרוח ולעמוד למבחן הלאומי בכבוד".

הרב שטרן סיפר כי בהנהלת מרכז ישיבות בני עקיבא והנהלת הישיבה בעכו הוחלט להאיץ את בניית קמפוס הישיבה החדש בתגובה לפרעות הערבים בעיר.

הרב שטרן אומר כי מאז שהוקמה הישיבה נעשה ניסיון מתמיד לקבוע עובדות בשטח ולהשפיע על זהותה היהודית של העיר: " היו כאן המון בתים למכירה והמצב היה או שערבים קונים או שבחורי הישיבה שאנחנו הבאנו. ב"ה נכנסו לכאן בזמן האחרון עוד 30 משפחות מהגרעין התורני. היום אנו בונים כאן קריה של ישיבה גדולה ושכונה של אנשי קבע".

לפני כחצי שנה בעקבות קבלת תרומה על סך מיליון דולר מתורם אמריקאי החלה בנייתו של קמפוס מפואר לבניין הישיבה והפנימייה. ישיבת הסדר המשתייכת למרכז ישיבות בני עקיבא הוקמה לפני כ-חמש שנים בראש השנה תשס"ג (2003). הישיבה הוקמה בשכונת וולפסון בעכו, ובה בית הכנסת "אהל יצחק". השכונה הייתה שכונת פאר יהודית מובהקת, שנבנתה במקור ע"י תמיכה של סר אייזיק וולפסון. אט אט, החלה זרימה של יהודים אל מחוץ לשכונה והגירה של ערבים לתוכה. משכונת פאר יהודית, הפכה קריית וולפסון לשכונה ערבית מוזנחת, אך בית הכנסת עמד על תילו. לפני כחמש שנים, מצא עצמו בית הכנסת ללא מניין וכעבור זמן לא רב, נעשה ניסיון להסב את בית הכנסת למסגד. בזמן הקמת הישיבה החליטה הישיבה לקבוע את מקומה בשכונה זו על מנת למנוע איבוד של השכונה.

בימים אלו ישיבת ההסדר מהווה את קטר הצמיחה של העשייה החלוצית- ציונית בעיר. הישיבה יחד עם בני הגרעין התורני פועלת בתחומי חינוך- לימוד זהות יהודית בבתי ספר יסודיים, רווחה- חונכות אישית לילדים המגיעים ממשפחות מצוקה, חסד- התנדבות בארגון המחלק מנות מזון למשפחות נזקקות, משא"ז, מד"א ועוד.

במקביל פתחה הישיבה מדרשה להעמקת זהות יהודית. המדרשה מפעילה את "המסלול היהודי" בעיר העתיקה. מטרתה של המדרשה היא להחזיר את הצביון היהודי לעיר, ולחזק את האחיזה היהודית בעיר העתיקה. כמו כן המדרשה פועלת בקרב מוסדות חינוך ומעבירה סמינריונים בנושאים שונים ביהדות.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49