על פי העיתון מעריב הוכרחו חיילי גבעתי שנשלחו כביכול לסיכול פיגוע לפנות מאחזים

מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר: "במידה וזה נכון, הסיפור חמור מאוד, אמינות ואמון הינם הנכס היקר ביותר שישנו לצבא ובלעדיו אין לצה"ל תקומה". אמר במכתב שהניח על שולחנו של אלוף פיקוד המרכז גדי שמני.

עידן הראל ו04/11/2008

פינוי מאחז (צילום: אתר ישע שלנו)

חיילי גבעתי הוטעו על ידי מפקדיהם ונשלחו לחסום יהודים להתנגד לפינוי מאחז כאשר בפועל נאמר להם על ידי מפקדיהם כי הם נשלחים לבצע חסימות עקב חשש לחדירת מחבל למאחז.

את הסיפור חשף לראשונה כתב עיתון "מעריב" רועי שרון.

מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר איתן עוזרי הופתע מן הסיפור ושיגר מכתב בדחיפות למפקד פיקוד המרכז בו הביע זעזוע על חומרת המקרה: "במידה וזה נכון, הסיפור חמור מאוד, אמינות ואמון הינם הנכס היקר ביותר שישנו לצבא ובלעדיו אין לצה"ל תקומה. ערעורו של אמון זה עלול להביא למצב בו חיילים לא ירצו לבצע משימות כי לא יאמינו למפקדיהם שבאמת אלו מטרות המשימות". נכתב במכתב שהונח על שולחנו של מפקד פיקוד המרכז, האלוף גדי שמני.

" ככאלה שדמותו של הצבא חשובה להם מאוד, נראה לנו חיוני ביותר שצה"ל יבדוק לעומק מקרה זה, וינקוט בצעדים שמקרים כאלו לא יקרו." הוסיף וכתב איתן עוזרי במכתבו לאלוף פיקוד המרכז.

מבדיקה שערך איגוד ישיבות ההסדר נמצא כי אין בעיה בין החיילים למפקדיהם הישירים אלא הבעיה טמונה מפקדות המפעילות אותם.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49