חשש לזיהום בירקון

קצף לבן מכסה בשעות אלו את כל מי הירקון ככל הנראה כתוצאה משריפה במפעל רהיטים שהתפשטה למעל סבון של חברת סנו.יו''ר הירוקים ברמת גן ד''ר אבי ליליאן:''אני חושש לחיי בעלי החיים במקום''.יונתן רז האקולוג של רשות נחל הירקון:''רוב הדגים כבר מתים''.

עמי שרון ו10/11/2008

קצף זורם בירקון (צילום: ד''ר אבי ליליאן)

קצף סמיך מכסה בשעות אלו את מי הירקון בשכבה עבה הנעה לכיוון העיר תל אביב.
על פי ההערכות מקורו של הקצף הגורם לדמע בעיניים ומעלה חשש לזיהום במקום משריפה שפרצה בשבוע שעבר במפעל רהיטים שסמוך למפעל סנו הסמוך למקום, השריפה התפשטה ממחסן הרהיטים לחדר המלא בחומרי סבון השייך לחברת סנו ומשם נוצר הזיהום שהגיע לירקון.

על הסכנה האקולוגית דיווח ד"ר אבי ליליאן, יו"ר הירוקים ברמת גן שביקר במקום וסיפר כי: "ראיתי תמונה מזעזעת, בעלי חיים מתים, ריח חריף של חומרים כימיים באויר מקשה מאוד על הנשימה וגורם לדמע בעיניים. מאוד מעציב לראות את הפגיעה הקשה בערכי הטבע. אני חושש שתהיה לכך השלכה גם על בריאות הציבור גם מהחומרים הכימיים וגם כתוצאה מבעלי החיים המתים''.

יונתן רז האקולוג של רשות נחל הירקון מסר כי "מדובר בזיהום לאורך כל נחל הירקון כתוצאה מהשריפה שפרצה לפני שלושה ימים במפעל סנו ולא נעצרו כפי שהיה צפוי להיות בגלל שמתקן טיפול השפכים ששייך לכפר סבא קרס והקצף זרם לים הירקון, מיום שישי אנו מזרימים כמויות גדולים של מי מעיינות על מנת להקל על המצב אבל סביר להניח שכל הדגים מתו בעקבות הזיהום ועד עכשיו מצאנו מאות דגים מתים''.

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49