רבנים: אסור להסתמך על היתר חלב 'סתם' בחו"ל מחשש טריפה

הקיראה יצאה במהלך כינוס הרבנים הבינלאומי לכשרות.

טולי פיקרש ו03/05/2007

יו"ר 'שכיל לדוד' הרב אהרון נשר נושא דברים בכינוס

"אסור להסתמך על היתר חלב 'סתם' בחו"ל מחשש לטריפה"- כך נמסר השבוע בכינוס הבינלאומי השני לכשרות שנערך בירושלים בהשתתפות ראשי ארגוני הכשרות הגדולים בישראל ובעולם, רבנים, ראשי הבד"צים ומנהלי ארגוני הכשרות. הכינוס שנמשך ארבעה ימים במהלכם נדונו נושאי הכשרות הבוערים, אורגן על ידי מכון הכשרות "משכיל לדוד" שהוקם לפני 20 שנים ע"ש הרב דוד נשר זצ"ל, מי שכיהן כראש מחלקת הכשרות ברבנות הראשית לישראל, והניח את יסודות הכשרות. הנכד הרב אהרן נשר, פועל שנים רבות בעולם הכשרות במסגרת המכון שהקים, ובייעוץ לועדי הכשרות בארץ ובעולם. המכון מוציא לאור באופן סדיר את מגזין הכשרות הייחודי "תהודת כשרות", ואת הביטאון ההלכתי "מהדרין".

בכנס נדונו נושאים רבים ומגוונים ובהם, היערכות לשנת השמיטה. החששות לכשרות באומגה 3 - רכיב חשוב במרבית הויטמינים ותוספי מזון. מתברר כי רכיב זה מיוצר גם משמן כרישים וליוויתנים מהקוטב הצפוני, חששות לכשרות אצות הנורי שהוא הבסיס למאכל הסושי, הכלאת אילנות. כשרות דבש ואילנות סרק, גליצרין ממקורות בשר טריפה ורכיבי חלב בוודקה, מצות לחולי ציליאק ללא גלוטן, בישול ישראל בשלט רחוק, קשיים בהגעלת תנורי חשמל, ועוד. בכנס נידונה, כאמור, בהרחבה שאלת כשרות החלב שלא בידי ישראל. הרבנים העלו חשש כבד ולפיו כיום אין להסתמך על היתר השימוש ב'חלב סתם' שנתן בזמנו פוסק הדור, הגאון רבי משה פינשטיין זצ"ל. לדברי של רבה של תנובה, הרב זאב ויטמן כיום לא ניתן להסתמך על היתר זה בחו"ל מאחר ולפי הטכנולוגיה כיום מנתחים פרות בניתוחי קיבה הגורמות לטריפתם. "אנחנו בישראל מפקחים על ניתוחים אלה לבל ייטרפו הבהמות או שלא משתמשים בחלב הנחלב מבהמות שנטרפו בניתוח או שקיים חשש שנטרפו אולם בחו"ל אין להסתמך על חלב סתם שכן בזמן פסיקתו של הגר"מ פינשטיין לא הייתה קיימת טכנולוגיה חדישה זו והפרות שחלו בקיבתם הובלו לשחיטה או שסולקו מהעדר", הדגיש הרב ויטמן.

הרב וסטהיים אמר בדיון כי "באירופה אין חשש שכזה שכן הבהמות אוכלות אוכל בריא ואין חשש שייחלו במחלות קיבה וחשש זה נפוץ רק בארה"ב". דיון מעניין התפתח בהקשר למתן כשרות למוצרי הסורימי - תחליפי פירות ים, מאכלים הדומים בצורתם ובטעמם למאכלי טריפה. לדברי השוללים קיים חשש שאנשים יתקשו להבחין בין הכשר לטרף ועלולים לרכוש טריפות לצד המחייבים השוללים חשש שכזה שכן ההבדל בצורתם של פירות הים הכשרים ובמיוחד בזמן רכישתם, לפני הבישול והטיגון, הוא רב ואינם דומים כלל.

בפני המשתתפים הוצגו גם נתונים קשים אודות מצעי גידול עבור שמרי היין שיש שהם על בסיס יין נסך וכן בעיות חמורות בהובלת חומרי גלם באוניות - מיכליות המובילות גם חומרי גלם אסורים. בעיה קשה אותה העלה נציג ארגון הכשרות ה OK בישראל, הרב אהרן חסקל היא שימוש היקבים בחביות עץ אלון לשימור יין איכות במרתפים. לדברי הרב חסקל חלקי חביות אלה מודבקות ונאטמות ע"י עיסה המיוצרת בתערובת קמח ומים. תערובת חימצית האסורה בפסח. "עלינו להבחין כי היין הנו המוצר כמעט היחידי המיוצר בכל השנה גם כשר לפסח. גם חבתנים שהצהירו בכתב על שימוש בתחליפים הכשרים לפסח להדבקת ואיטום חביות השתמשו בחומר החימצי.

הפתרון; יצור מיוחד בהשגחה מלאה ותמידית גם של החביות כשמוודאים שאכן חומרי ההדבקה והאיטום כשרים לפסח". כינוס הכשרות הבינלאומי נערך בסיוע המרכז לשירותים רוחניים בגולה וזכה להתעניינות תקשורתית רבה מהארץ ומחו"ל. בכינוס נטלו חלק גם נספחים כלכליים בשגרירויות הזרות.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים


  1. (06/05/2007)

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49