פסק הלכה של רבני ארץ ישראל: מותר לירות לתוך אוכלוסיה אזרחית משם יורים לעבר יישוב יהודי

פסק ההלכה הוצא, בעקבות הלחימה בעזה. בפסק ההלכה נאמר: "כאשר אוכלוסיה הגרה בערים הגובלות בישוב יהודי שולחת פצצות לתוך הישוב היהודי במטרה להרוג ולהרוס את הקיום היהודי, מותר על פי הלכה לירות פגזים ופצצות אל מקומות הירי הגם שהוא מקום ישוב של אזרחים"

עמי שרון ו30/12/2008

הפגזה של צהל בעזה (צילום: דובר צה''ל)

רבני ארץ ישראל בראשות הרב שלום דב וולפא יו"ר תנועת 'ארץ ישראל שלנו', הרב יעקב יוסף בנו בכורו של הראשון לציון הרב עובדיה יוסף, והרב דב ליאור רבה של קרית ארבע קובעים בפסק הלכה תקדימי שיש לירות לעבר אוכלוסיה אזרחית משם יורים לעבר יישובים יהודיים.

פסק ההלכה הוצא, בעקבות הלחימה בעזה. בפסק ההלכה נאמר: "כאשר אוכלוסיה הגרה בערים הגובלות בישוב יהודי שולחת פצצות לתוך הישוב היהודי במטרה להרוג ולהרוס את הקיום היהודי, מותר על פי הלכה לירות פגזים ופצצות אל מקומות הירי הגם שהוא מקום ישוב של אזרחים".

הרבנים מוסיפים כי יש "לתת התראה של כמה שעות לאזרחים לפנות את השכונות שעומדים להפגיז ולהחריבם. לאחר נתינת ההתראה האחריות לחייהם היא על האנשים הגרים שם או על אלו המונעים מהם לברוח משם".

במקרים מסוימים טוענים הרבנים "צריך להגיב מיד אחרי הירי, אלא צריך להודיע מראש שמכל מקום שיורים ממנו הם עלולים להיות מופגזים או מופצצים כדי שהאוכלוסייה המקומית תמנע מראש כל ירי ממקום מיושב."

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49