אורלב: ''הרב אליהו איננו מנהיגנו''

יו''ר המפד'ל אמר כי הרב אליהו לא היה ואיננו מנהיג רוחני של מפלגתו.

כתב דתילי ו04/05/2007

(צילום: כתב דתילי)

יו''ר המפד"ל ח''כ אורלב התראיין השבוע ללימור גריזים עורכת הוסף המשותף של מקור ראשון והצופה.

בראיון הבהיר אורלב כי הרב מרדכי אליהו אינו מנהיגה הרוחני של המפד"ל וכי המפד"ל מתייעצת ברבנים שרלו אייזמן ורוזן.

אורלב ציין כי באופן אישי הוא מתייעץ רבות עם הרב אליהו בעיקר בנושאים הלכתיים אך בין הייעוץ האישי להנהגה הרוחנית של המפלגה אין קשר.

בהמשך הראיון התייחס ח"כ אורלב שהבהיר בשנה האחרונה כי המפד"ל תתמודד באופן עצמאי לשיתוף הפעולה עם האיחוד הלאומי: "ניסינו לתת מענה לרחשי הציבור אבל לא הצלחנו. ייתכן ולקראת הבחירות הבאות ניאלץ ללכת בשני ראשים ובכך לספק הן את הציבור התורני, המחפש מנהיגות תורנית ומלחמה על ארץ ישראל, והן את הציבור המתון, המבקש מהמפד"ל ללכת עם אג'נדה מרכזית, המעמידה בבסיסה את חיזוק ערכי החינוך והזהות היהודית בעם ישראל לצד המשך המאבק על ארץ ישראל".

לשאלתה של המראיינת בנוגע לתפקידה ההיסטורי של המפד"ל אמר אורלב כי לדעתו : "אין תחליף למפלגה דתית חזקה שמחוייבת לנושא הדתי-לאומי. רבים מדברים על הח"כים הדתיים היושבים במפלגות אחרות, אבל כשיגיע היום וכל אחד מאיתנו ייתן דין וחשבון על פעילותו במהלך הקדנציה, נראה מה הם באמת השיגו ומה אנחנו".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. יש מספיק רבנים שתומכים במפדל
    (04/05/2007)
    בגלוי
  2. הרב אליהו תמך בהחלט
    (06/05/2007)
    בבחירות שלפני האחרונות הצבעתי מפד"ל רק מפאת כבודו של הרב מרדכי אליהו. תמונותיו התפרסמו על פליירים בקריאה להצביע מפדל והתגוללו ברחובות. חשבתי לעצמי שאם הרב מוכן להתבזות רק כדי שאנשים יצביעו מפדל, הרי שאני חייבת לעשות זאת. אז אורלב- נקה את השכחה ממוחך ותזכור את תמיכתו של הרב. אל תתייפייף

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49