תלמידי ישיבות ההסדר מגויסים לטובת סיוע צבאי לאזרחים בישובי הדרום

כ-300 תלמידי ישיבות ההסדר אשר נמצאים בשירות ללא תשלום גויסו על ידי צו מיוחד למשימה בקרב תושבי דרום הארץ. תפקידם לסייע ולחזק את העורף אשר נמצא תחת התקפות של החמאס.

כתב דתילי ו04/01/2009

(צילום: דובר צהל)

יממה לפני שהמבצע הקרקעי החל ברצועת עזה, כ-300 מתלמידי ישיבות ההסדר מכל הארץ קבלו ביום שישי האחרון צו מיוחד אשר קרא להם להתייצב ביום ראשון הזה לטובת סיוע לאזרחים בדרום הארץ. הם התבקשו להתכונן למשימה בקרב האוכלוסייה האזרחית עקב המלחמה מול החמאס.

החיילים יופעלו תחת פיקודו של מחוז דרום בפיקוד העורף ומשימתם תימשך ככל הנדרש. מעבר לחיילים אלו הופעלה קבוצה של מכים ומספר קצינים על מנת לפקד על החיילים בעת משימתם.

מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר, איתן עוזרי גויס גם הוא בעצמו בצו 8 ע"י פיקוד העורף על מנת לפקד על כלל המשימה שכנראה תחל ביום שני. הוא התייחס למתרחש בדרום והדגיש את הזכות אשר נפלה בחלקו וחלקם של תלמידי ישיבות ההסדר: "לאור המלחמה שמתחרשת בדרום הארץ אנו רואים לעצמנו זכות להשתתף במאמץ המלחמתי. מדובר בזכות גדולה לחזק את תושבי העורף, תושבי היישובים בדרום אשר סופגים את התקפות החמאס". תלמידים אילו סיימו את שירותם הפעיל בצה"ל וכרגע נמצאים בישיבות ההסדר השונות בארץ בשירות ללא תשלום.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49