הצעת חוק:חתנים יהיו פטורים מגיוס

בעקבות פציעתו של קצין צה''ל אהרון קרוב שהתחתן רק לאחרונה יגיש ח"כ הרב חיים אמסלם הצעת חוק, המבקשת לפטור משירות צבאי, חיילים אשר נמצאים בשנתם הראשונה לנישואיהם.מצ''ב תפילה לשלומו שהפיץ איחוד בתי הכנסת בישראל.

 

 

עמיעד טאוב ו14/01/2009

קרוב ביום החתונה. לפני כשבוע ימים (צילום: באדיבות איחוד בתי הכנסת)

בעקבות המקרה של הקצין אהרון קרוב שיום לאחר חתונתו חזר אל שורות הצבא בכדי להשתתף במבצע "עופרת יצוקה" ונפצע קשה בהיתקלות עם מחבלים, החליט ח"כ הרב חיים אמסלם להגיש מחדש בכנסת הבאה את הצעת החוק המורה לפטור חתנים בשנתם הראשונה לנישואיהם, משרות צבאי.

הצעת חוק זו מתבססת על ההלכה לפיה מי שהתחתן יהיה פטור מנשיאה בעול הצבא במשך כל השנה הראשונה לנישואיו, ע"פ הפסוק בספר דברים (כ"ד, ה), "כי יקח איש אשה חדשה - לא יצא בצבא ולא יעבור עליו לכל דבר, נקי יהיה לביתו שנה אחת ושמח את אשתו אשר לקח". הצעת חוק זו עברה בכנסת האחרונה בהצבעה טרומית ועוכבה בגלל התנגדות ועדת השרים לענייני חקיקה.

ח"כ הרב אמסלם: "המקרה הקשה של הקצין והחתן הטרי ממחיש לכולם בצורה ברורה את נחיצותו של החוק הזה ולכן אפעל להשלמת חקיקתו בכנסת הבאה". 

בתוך כך פרסם איחוד בתי הכנסת בישראל קריאה להתפלל לרפואה שלמה של קצין צבא ההגנה לישראל אהרן יהושע בן חיה שושנה שנפצע כאמור באורח קשה במלחמה נגד החמאס בעזה ומאושפז במצב אנוש בבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

''מִי שֶׁבֵּרַךְ אֲבוֹתֵינוּ אַבְרָהָם יִצְחָק וְיַעֲקֹב מֹשֶׁה וְאַהֲרֹן דָּוִד וּשְׁלֹמֹה הוּא יְבָרֵךְ וִירַפֵּא אֶת אַהֲרֹן יְהוֹשֻׁעַ בֶּן חַיָה שׁוֹשַׁנָה, הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא יִמָּלֵּא רַחֲמִים עָלָיו לְהַחֲלִימוֹ וּלְרַפְּאֹתוֹ וּלְהַחֲזִיקוֹ וּלְהַחֲיוֹתוֹ, וְיִשְׁלַח לוֹ מְהֵרָה רְפוּאָה שְׁלֵמָה מִן הַשָּׁמַיִם לְרַמַ"ח אֵבָרָיו וּשְׁסָ"ה גִּידָיו בְּתוֹךְ שְׁאָר חוֹלֵי יִשְׂרָאֵל, רְפוּאַת הַנֶּפֶשׁ וּרְפוּאַת הַגּוּף, הַשְׁתָּא בַּעֲגָלָא וּבִזְמַן קָרִיב. וְנֹאמַר אָמֵן''

אהרן יהושע קרוב נ"י, בנו של הרב זאב קרוב שליט"א - ראש הישיבה התיכונית בקרני שומרון, נשא לאישה לפני שבועיים את בחירת לבו צביה תחי', בתם של סמי ויעל מרדכי מהיישוב קדומים.

מיד לאחר החתונה חזר כאמור אהרון לפקד על החיילים הצנחנים, הלוחמים באזור נצרים ונפצע קשה.  

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. הצעה כזו כבר העלו הרב דרוקמן שליט"א והרב חנן פורת
  (14/01/2009)
  בלי קשר למקרה כזה או אחר, אלא מתוך רצון להשתית את חוקי המדינה על בסיס התורה. די להצעות חוק פופוליסטיות חודש לפני הבחירות (ואל תתפלאו אם בעוד שבוע תתקלו במודעה של ש"ס, בה הצעת החוק הזו תבוא כדוגמה עד כמה היא דואגת גם לנו ).
 2. עדיין נכון להיום יש להתפלל לרפואתו. מצבו מחמיר !
  (26/04/2009)
  תודה
 3. לפטור, אבל רק בשנה הראשונה ואחר כך לחייב את כווווולם
  (06/11/2009)

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49