זעם בימין: בחסות בג"צ ימשיכו הח"כים הערבים לפעול בכנסת כסניף של החמאס

בית המשפט העליון הפך אתמול את החלטת ועדת הבחירות לפסול את רשימות בל"ד ורע"ם-תע"ל מלהתמודד בבחירות לכנסת ועורר את זעמם של אנשי הימין.

טולי פיקרש ו22/01/2009

אלדד.שלטון בגץ (צילום: טל בדרק)

שומרים על המסורת: כצפוי, בית המשפט העליון הפך אתמול את החלטת ועדת הבחירות לפסול את רשימות בל"ד ורע"ם-תע"ל מלהתמודד בבחירות לכנסת. משמעות הדבר- שתי הסיעות הערביות יוכלו להתמודד בבחירות הקרובות. הרכב מורחב של 9 שופטי בג"צ קיבל את הערעור על החלטת הוועדה בנושא רע"ם-תע"ל פה אחד, ואת הערעור בעניין בל"ד קיבל ברוב קולות. היחיד שהתנגד היה השופט אדמונד לוי.

חברי הכנסת הערביים הביעו אתמול סיפוק מהחלטת בית המשפט העליון, בעוד בימין הביעו זעם רב על ההחלטה. "בכל הנוגע לפסילת רשימות ערביות, בג"ץ ממשיך לפעול על טייס אוטומטי", אמרו במפלגת ה'בית היהודי'.

עוד אמרו שם כי "מאז שנכנס לתוקפו החוק של ח"כ זבולון אורלב, לפיו מי שביקר במדינת אויב לא יוכל להיבחר לכנסת, הח"כים הערבים לא מעיזים לצאת לביקורי הזדהות במדינות אויב, אך לצערנו הם ימשיכו לפעול בכנסת כסניף של החיזבאללה והחמאס בניהולו של עזמי בשארה ובחסותו של בג"צ".

 יו"ר 'ישראל ביתנו' ח"כ אביגדור ליברמן, שהיה מהעותרים לועדת הבחירות לפסול את רשימת בל"ד, אמר בתגובה כי "אהרון ברק הוא שאמר ש'דמוקרטיה לא צריכה להרוג את עצמה כי להוכיח את חפותה', אבל בית המשפט זרק היום את האמירה הזו לפח ונתן למעשה למפלגות הערביות רישיון להרוג את מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית". ליברמן הוסיף כי "אנחנו לא נוותר ובכנסת הבאה נעביר את חוק האזרחות שישים גבול לחוסר הנאמנות של חלק מערביי ישראל".

יו"ר ה'איחוד הלאומי' יעקב כץ (כצל'ה) אמר כי "אין תקנה לבג"צ, הציבור בישראל צריך לבחור את שופטיו כמו באמריקה, שופטים שמאפשרים לאויבי ישראל להיכנס לכנסת ישראל לא יכולים לייצג את עם ישראל". כזכור עתרה סיעת ה'איחוד הלאומי' לפסילתן הרשימות הערביות הללו".

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) תקף את בית המשפט העליון אמר כי "הגיע הזמן להפסיק את שלטון בג"ץ. אין ספק שצריך להמשיך את המהפכה של השר פרידמן. בג"ץ העמיק את הקרע בינו ובין העם. בניגוד לדעת הרוב המכריע של נבחרי העם מימין ומשמאל, החליטה האליטה השיפוטית לצפצף על הציבור בישראל, והעדיפה את בל"ד של עזמי בשארה על פני מדינת ישראל, יהודית ודמוקרטית".

ח"כ אורי אריאל (איחוד לאומי) אמר בתגובה כי "מתברר שרבין צדק, שביחס לערבים לטפל בלי בג"צ ובלי 'בצלם'".

ח"כ אופיר פינס (עבודה) ברך על החלטת בג"צ ואמר כי "ההחלטה מהווה סטירת לחי לועדת הבחירות המרכזית. הפסיקה מוכיחה שהועדה אינה רלוונטית. הפוליטיקאים בוועדה עוסקים בתעמולת בחירות צינית ובקידום אינטרסים פוליטיים, והופכים את הליך פסילת המפלגות לפארסה".

ח"כ אחמד טיבי (רע"ם-תע"ל) אמר "ההחלטה תיקנה את העוול של קדימה והעבודה, שהזדנבו אחרי ליברמן ומרזל". ח"כ ג'מאל זחאלקה (בל"ד) אמר כי "ההחלטה היא תבוסה לליברמן ולימין הפאשיסטי, ולמפלגות העבודה, קדימה והליכוד, שתמכו בפסילה".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49