עו'''ד נוגה ויזל

עו''ד נוגה ויזל עומדת בראשות משרד עו''ד העוסק בתחום הפלילי והאזרחי. עיקר עיסוקה של עו"ד נוגה ויזל וצוות משרדה הינה בתחום הפלילי. עו"ד נוגה ויזל עבדה במשטרת ישראל ביחידה המרכזית ובמחלקת התביעות וכמי שצמחה במשטרת ישראל, מכירה את המערכת מכל צדדיה, ובכך יכולה להגן על החשוד או הנאשם בפלילי בדרך מקצועית, תוך כדי מתן דגש על הנושאים החשובים עבורו. לשאלות והבהרות בנושאי המאמרים ניתן לפנות למייל nw@012.net.il

 

 

עבירות מין, זה יכול לקרות גם לך

רובנו, כאנשים שומרי חוק, לא מסתובבים עם עורך דין פלילי צמוד. אולם במקרה של עבירות מין, גם אדם המגדיר את עצמו כשומר חוק עלול למצוא את עצמו מואשם בפלילים.

עו'''ד נוגה ויזל ו05/02/2009

עבירות מין הוא שם כולל למגוון סוגים של עבירות, החל מהטרדה מינית (על פי חוק הטרדה מינית), ועד למעשה מגונה, התעללות מינית במשפחה ואונס, בהתאם לחוק העונשין. על פי רוב, להבדיל מעבריינים סדרתיים, עברייני מין הינם אנשים החיים אורך חיים נורמטיבי. במקרים רבים, ההאשמה הפלילית בעבירת מין הינה העבירה הפלילית הראשונה בה הם נחשדים.

בישראל נחשפנו לאחרונה למקרים רבים של אנשי ציבור שהואשמו בהטרדה מינית, חלקם זוכו, חלקם הורשעו. אולם הדבר החשוב כאן, הוא שעבירות מין מסוג הטרדה מינית עלולות להיות נתונות לפרשנות רבה- היכן עובר הגבול בין חיזור לגיטימי להטרדה האסורה על פי חוק? מכאן החשיבות הרבה להתייעצות מהירה ופרטנית עם עורך דין המתמחה בעבירות מין במטרה לבדוק את מצב הנתונים כבר בשלב הראשוני.

מיהו עבריין מין? המילה 'אונס' מעלה אצל רבים אסוציאציה של סמטה חשוכה, בחורה צועדת לבדה ונגררת לשיחים. תסריט זה אינו דמיוני כמובן, אולם מרבית מקרי האונס מתרחשים דווקא על ידי אדם המוכר לקורבן. למשל, אונס יכול להתקיים בין גבר לאשתו- על פי החוק גם בין בני זוג חייבת להיות הסכמה לקיום יחסי אישות. עברייני מין רבים הואשמו באונס במהלך דייט, שהתחיל בהסכמה אולם נגמר בספק.
כתוצאה מכך, בדרך כלל במהלך עבירת מין נוכחים רק שני אנשים במקום- העבריין והקורבן. לכן חשיבות העדות של הנאשם והקורבן מקבלות משנה תוקף, היות והראיות אינן תמיד מכריעות, ומדובר כאן למעשה במילה כנגד מילה.

מסיבה זו, עימות בין שני הצדדים מהווה כלי חקירה מרכזי בעבירות מין. חשוב להתכונן לעימות ביחד עם עורך דין במטרה להתגבר על כל המכשולים שעלולים לצוץ בזמן העימות. חקירת עבירת מין הינה חקירה רגישה ביותר, ויש לקחת בחשבון גורמים רבים, השונים מעבירות פליליות אחרות.

לדוגמא, בחקירות רבות ממליץ עורך הדין לנחקר לממש את זכות השתיקה. אולם מימוש זכות השתיקה בחקירה של עבירת מין עלול להביא לנזק בהמשך החקירה, דווקא בגלל שמדובר בעיקר על מילה-כנגד-מילה.

הודות להיכרותי המעמיקה ורבת השנים עם עבודת המשטרה בכלל ועבירות מין בפרט, אני מסייעת ללקוחותיי לא רק בייעוץ משפטי אלא גם בהובלת מערכת המשפט לבצע בדיקות חיוניות שביכולתן לשנות את התפתחות החקירה. יתרה מכך, אי ביצוען של בדיקות מסוימות עלול להוביל לזיכוי וסגירת התיק הפלילי, ולכן חשובה כל כך ההיכרות עם מערכת החוק ביחס לעבירות מין.

 אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו'/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. משעמם
    (18/06/2009)
    כתבה משעממת ומישכתב אותה עלוב שימצא חייים פחחחחח עלובים........................... מ: קטי 16 ראשוןןןןןן

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49