ברית חיים בספריית הדמים בישיבת מרכז הרב

במלואת שנה לפגיוע הרצחני בספריית ישיבת מרכז הרב חגג הרב יצחק דדון, מחסל המחבל ברית לבנו.המוהל  היה צמח הירשפלד,  אביו של יונדב שנרצח בפיגוע. הסנדק היה הראשון לציון, הרב שלמה עמאר.

עמיעד טאוב ו17/02/2009

(צילום: מירי צחי באדיבות יהושע מור יוסף)

אירוע מרגש שכזה קשה היה לתאר ולתזמן.

כמעט שנה חלפה מאז הפיגוע הקטלני בישיבת מרכז הרב בו נרצחו שמונה מתלמידי הישיבה וחלק ממעגל הדמים נסגר בברית חיים שנערכה לבנו של מחסל המחבל.

השבוע נערכה כאמור בספריית ישיבת מרכז הרב, ברית מילה לבנו של יצחק דדון שחיסל את המחבל בפיגוע.

המוהל שערך את ברית המילה היה צמח הירשפלד מכוכב השחר, אביו של יונדב שנרצח בפיגוע. הסנדק היה הרב הראשי הספרדי הראשון לציון, הרב שלמה עמאר.
האב, הרב יצחק דדון, ציין כי "זה בהחלט סגירת מעגל. עצם קיומו של ברית המילה כאן, אנו אומרים שאנחנו ממשיכים את החיים ומנסים להתמודד עם השבר הנורא שהיה כאן".
המוהל, צמח הירשפלד אמר כי "יש כאן סגירת מעגל, במקום שבו נרצח בני אני מל תינוק יהודי. דמים שנפלו הם לא סוף פסוק, יש חיים אחרי המוות, החיים ממשיכים, תינוקות נולדים, זה ההמשך של עם ישראל". ב

יום שלישי הבא, ל' שבט תשס"ט, (24 לפברואר 2009), משעה 15:30 בצהריים, תתקיים עצרת זיכרון סביב משכן הישיבה אשר תכלול: טקס סיום כתיבת 8 ספרי תורה שנתרמו למשפחות על ידי נדבן שביקש להישאר אלמוני וסיום הש"ס העולמי.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49