הרבנית מלכה בינה נבחרה לאשת השנה של אמונה

הרבנית  בינה הינה מייסדת ומנהלת מוסדות מת"ן ומחלוצות מהפכת לימוד התורה בקרב נשים. בדברי ההסבר להענקת הפרס נכתב כי:''הרבנית בינה מבטאת בעשייתה את דרכה של תנועת "אמונה", המשלבת ציונות דתית של חינוך ולמדנות''.

עמיעד טאוב ו19/02/2009

הרבנית בינה.חלוצה בתחום לימוד התורה אצל נשים (צילום: באדיבות תנועת אמונה)

הרבנית מלכה בינה, מייסדת ומנהלת מוסדות מת"ן (רשת מכונים תורניים לנשים) ומחלוצות מהפכת לימוד התורה בקרב נשים - נבחרה ל"אשת השנה" מטעם תנועת האישה הדתית-לאומית "אמונה". התואר יוענק בטקס מיוחד שיתקיים ביום האישה הבינ"ל (8.3.09) במוזיאון תל-אביב, יחד עם תכנית אמנותית, שתכלול את דוד ד'אור, עדי ארד ולהקת נשות חווה.

הרבנית מלכה בינה הקימה לפני כ-20 שנה את בית המדרש, שפתח את שערי תלמוד התורה לנשים ונחשב עד היום לחלוץ "הישיבות הגבוהות" לנשים. מאז קמו לו כ-50 סניפים בארץ ובחו"ל, והבאות בשעריהם הן נשים משכילות, רובן בעלות משפחה ובעלות תארים אקדמיים ורקע בלימודי יהדות. מת"ן מציעה מסלולי לימוד מגוונים בגמרא והלכה ובתנ"ך, ומעניקה מלגות קיום לתלמידות. מטרתה - שילוב נשים בעולם ההנהגה הרוחנית-תורנית, בתחומי החינוך וההוראה ובקהילות החברתיות. לפני כשנתיים הוענק לרבנית מלכה בינה תואר ד"ר לשם כבוד מטעם "ישיבה-אוניברסיטי" בניו-יורק.

יו"ר "אמונה", ליאורה מינקה, עמדה בראש הועדה הבוחרת, שבחנה הצעות ומועמדויות שונות לתואר, וגם החליטה למסד את בחירת אשת השנה ביום האישה הבינלאומי. היא ציינה כי הרבנית בינה מבטאת בעשייתה את דרכה של תנועת "אמונה", המשלבת ציונות דתית של חינוך ולמדנות, של התנדבות ורווחה ושל העצמה נשית.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. מאוד מעניין ...
  (19/02/2009)
  עמיעד, במקום להפוך את האתר לזירה מענינית לפעילי המפדל, יבשת את האתר לידי שעמום טוטאלי, חבל.
 2. מאוווד אבל מאאאאאאאאאאאווווווווווד מעניין.
  (23/02/2009)
 3. כל הכבוד גדול צריך ללת לאישה הזות
  (07/07/2009)
  שלום מדבר הראל גבאי צריך להגיד תודה גדולה לאישה הזאת אם היה לא הייתה כך לא היו הבנות למדות תורה

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49