אומ"ץ לפרידמן: הגש קובלנה נגד הרב מצגר או שנשקול לעתור לבג"צ

תנועת אומ"ץ ביקשה אתמול (11/3) משר המשפטים להגיש קובלנה נגד הרב הראשי לישראל ולהעמידו לדין משמעתי.אם לא יעשה כן - אומ"ץ תשקול לעתור לבג"צ.

עידן הראל ו12/03/2009

(צילום: באדיבות לשכת הרב מצגר)

תנועת אומ"ץ ביקשה אתמול (11/3) משר המשפטים להגיש קובלנה נגד הרב הראשי לישראל ולהעמידו לדין משמעת והצהירה כי אם לא יעשה כן - אומ"ץ תשקול לעתור לבג"צ.

עורך הדין של התנועה,בעז ארד כתב לפרידמן כי תנועתו סברה כי :''לאחר שבית במשפט העליון אמר את דברו, ולנוכח חומרת המעשים המיוחסים לרב מצגר, תפעל לפי הסמכות הנתונה לך בחוק, ובהתייעצות עם נשיא בית הדין הרבני הגדול, תגיש לבית הדין המשמעתי קובלנה על הרב מצגר''.

עוד הוסיף עו''ד ארד כי:''חלף לו חודש תמים ויותר מאז פסק בית המשפט הגבוה לצדק את פסקו בעתירה הנ"ל, והרב מצגר מוסיף ומכהן כדיין בבית הדין הרבני הגדול, ואף חבר הוא בוועדה הממנה דיינים בישראל, לבושתם של אוהבי ומוקירי תורת ישראל, ולמגינת לבם של אלה, שטוהר מידותיו של השירות הציבורי בכלל, ומערכת השפיטה בפרט, יקר לליבו''.

לסיום דורשת כאמור התנועה כי תוגש קובלנה נגד הרב הראשי לישראל יונה מצגר, דיין בבית הדין הרבני הגדול וחבר הוועדה למינוי דיינים, בהתאם לסמכותו של שר המשפטים לפי סעיף 21 לחוק הדיינים, התשט"ו-1955.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49