סיעת ה'בית היהודי' מתכנסת בצל טענתה ל'התעלמות הליכוד' מבקשותיה

בראשית השבוע טענו אנשי ה'בית היהודי' כי צוות המו"מ הקואליציוני של הליכוד מתעלם מבקשותיהם בנושא חלוקת משרדי הממשלה בנימוק שעוד לא מדברים על חלוקת התיקים, אך בפועל מרבית התיקים, על פי הפרסומים, כבר חולקו.

טולי פיקרש ו12/03/2009

(צילום: יוסף אבי יאיר אנגל)

סיעת ה'בית היהודי' התכנסה היום לפני הצהריים בכנסת, לישיבה דחופה, נוכח 'התעלמות הליכוד', כהגדרתה, מבקשותיהם בכל הקשור לחלוקת משרדי הממשלה.

בראשית השבוע טענו אנשי ה'בית היהודי' כי צוות המו"מ הקואליציוני של הליכוד מתעלם מבקשותיהם בנושא חלוקת משרדי הממשלה בנימוק שעוד לא מדברים על חלוקת התיקים, אך בפועל מרבית התיקים, על פי הפרסומים, כבר חולקו לשותפות הקואליציונית העתידיות, כולל התיקים שהם ביקשו.

 יחד עם זאת, על פי גורמים ב'בית היהודי' למרות שהישיבה היום הוגדרה 'לקבלת עדכונים והחלטות', "לא צפויות החלטות דרמטיות או איומים באי כניסה לממשלה".

ביום שני השבוע, נפגשו צוותי המו"מ של הליכוד והבית היהודי. הפגישה שלא עסקה גם הפעם בחלוקת התיקים, התמקדה בנושא התקציבי, במטרה להתקדם לקראת הסכם קואליציוני.

 נציגי ה'בית היהודי' הציגו את דרישותיהם התקציביות בפני אנשי הליכוד והאוצר, ובכלל זה בנושא חינוך- תקצוב שעות לימוד יהדות בבתי ספר ממלכתיים; דרישות תקציביות בנושא רווחה- תוכנית תלת שנתית לצמצום העוני; דרישה תקציבית לשיכון מגורשי גוש קטיף וכן דרישה תקציבית לקליטת העלייה מאתיופיה. ב'בית היהודי' אמרו כי הפגישה הייתה טובה ונרשמה התקדמות בין הצדדים.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. אתם פטתים
    (13/03/2009)

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49