ד''ר ליליאן:''תאונות הדרכים הן קללה מעשי ידי אדם, חובתנו כנבחרי ציבור לפעול למיגורם''

בעקבות תאונת הדרכים הקטלנית באיילון בה נהרגו שני צעירים שהאחד בנו של ד"ר צבי גלין, הווטרינר הרשותי של העיר ת"א קורא ד''ר אבי ליליאן חבר מועצת העיר ר''ג וחברו של גלין לחברי מועצת העיר להתגייס למאבק כנגד תאונות הדרכים.

עמיעד טאוב ו12/05/2009

רכבם השרוף של הצעירים השבוע (צילום: אפי פלדמן - זק"א)

ליליאן.רק כשמכירים מישהו מתחילים לפעול (צילום: פט נט)

שני חיילי צה"ל, מיקי גלין וחברו בר ליכטר נשרפו השבוע למוות לאחר שרכבם התהפך ועלה באש בנתיבי איילון. מותו של מיקי גלין בנו של ד"ר צבי גלין, הווטרינר הרשותי של העיר ת"א היכה בחברו וחבר מועצת העיר ר''ג מטעם 'הירוקים'' ד''ר אבי ליליאן שהחליט לפעול כנגד מכת התאונות.

ד''ר ליליאן ביקש להעביר מסר לחברי המועצה בישיבת מועצת העיר המתוכננת ליום ה' הקרוב.
להלן חלק מנאומו של ד''ר ליליאן הקורא לראשי ותושבי רמת גן להירתם למאבק בתאונות הדרכים:
'' אני מניח שלא הייתי מעלה נושא זה לפניכם לולא הכרתי אישית את הנוגעים בדבר. טיבן של תאונות דרכים היא האנונימיות של נפגעיהן. אולם כאשר מדובר באנשים מוכרים, טבעי הוא שאנו מזדעזעים כהוגן, אני חייב להוסיף שהזעזוע שפקד אותי היה כפול ומכופל כיוון שלא די בכך שהאסון נפל על הבוס שלי לשעבר, ועל קולגה מוערך, אלא שבנו ההרוג היה בגיל בני שלי הבכור, ובנו השני הנותר שמו מתן, כשם בכורי שלי''.

''אדוני ראש העיר וחברי למועצה, אני סבור שאין דבר נורא יותר מאשר לשמוע אב אומר קדיש על בנו...זהו לא חוק טבע, תאונות הדרכים הן קללה מעשי ידי אדם, ואנו כנבחרי ציבור חובה עלינו להציף את הנושא ולפעול למיגורו בכל הדרכים העומדות לרשותנו, ד"ר צבי גלין, האב השכול וההמום, העביר מסר משולש לבני הנוער בבכי קורע לב: "סעו בזהירות, סעו בזהירות, סעו בזהירות...".

''אני מניח שבבית הזה השבור , לא תהייה יותר שימחה, תיקווה ואושר, לבטח לא כפי שהיה לפני התאונה המקוללת. כבוד ראש העיר וידידיי חברי המועצה, מדי שנה נהרגים בישראל בתאונות דרכים כ-500 בני אדם, ומספר הפצועים יותר מכפול. זוהי מלחמה לכל דבר ועניין. אני מניח שאם ארגון טרור כלשהו היה מפיל בנו חללים בכמות כזו, למעשה שני הרוגים ועשרות פצועים כל יום, ממשלת ישראל והציבור היו יוצאים למלחמה כזו שמבצע עופרת יצוקה היה מתגמד לעומתה''.

''אם כך, חיוני שנפעל להפסיק לאלתר את ההרג המיותר והמתמשך הזה בדרכים.עלינו לצאת מכאן בקריאה לכל מוסדות השלטון בישראל, להכריז על מלחמת חורמה בתאונות הדרכים , ועל הפסקת הקטל בכבישים. אני מציע לפעול יחד עם עמותת אור ירוק בראשות אבי נאור, למיגור התופעה''. 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. צריך להילחם בנושא כל השנה ולא רק כשקורה משהו
  (12/05/2009)
  זו המכה הכי גדולה במדינה
 2. כל הכבוד!!!!
  (12/05/2009)
  נקווה שייצא מזה משהו
 3. "תאונות הדרכים"
  (14/07/2009)

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49