המיקסר של השוקולד חזר לשכונה

השבוע הוצב בפינת הרחובות הראשונים וארלוזורוב ברמת-גן, בין בנין שנקר (לשעבר בניין עלית) לבית דורון, המיקסר הגדול שערבב את מרכיבי השוקולד במפעל השוקולד של עלית.

עירית לוין ו29/07/2009

המיקסר (צילום: דוברות עיריית רמת גן)

(צילום: דוברות עיריית רמת גן)

לפני מספר שנים, סייר ראש עיריית רמת-גן צבי בר במפעל השוקולד ובמהלך הסיור הבחין באחת הפינות במספר מיקסרים ישנים וחלודים, מיקסרים שבעבר ערבבו את פולי הקפה ומרכיבי השוקולד עם החלב, עם האגוזים, עם הקוקוס, עם פיסטוקים, עם שקדים ויתר התוספות.

המיקסר, הנראה כמו מערבל בטון, עשוי מנחושת, החומר היחידי המאפשר לערבב יחדיו את מרכיבי השוקולד מבלי לפגוע בטעמם המיוחד, הובא למפעל ככל הנראה בשנות ה-50.

מנהלי המפעל העניקו לעירייה את אחד המיקסרים. בשנה האחרונה שיפצה העירייה את המיקסר, ערכה בו שיחזור היסטורי, והיום כאמור הוא הוצב אחר כבוד בכניסה לעיר, סמוך למפעל בו ערבל שוקולד.

ראש עיריית רמת-גן, צבי בר, נכח בעת הצבת המיקסר ואמר כי כעת שב המיקסר למקומו הטבעי, ומקבל את פניהם של הבאים לרמת-גן. "רמת-גן תמשיך ותשחזר את ההיסטוריה שלה, את הבתים הישנים, את המפעלים, זאת למען דור העתיד, על מנת שידע איך נבנתה העיר".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49