צעירים מחבר העמים הודו בריסוס כתובות על קירות בתי כנסת בתל אביב

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' אמר כי: "שלושת החשודים הביעו חרטה על מעשיהם. התיק הועבר לבחינת הפרקליטות, שם שוקלים כרגע האם להגיש כתב אישום''.

טולי פיקרש ו04/11/2009

גרפיטי מסוג אחר (צילום: רוני שלומאי)

בפרקליטות המדינה שוקלים האם להגיש כתבי אישום כנגד שלושה צעירים מחבר העמים, החשודים בריסוס כתובות על קירות בתי כנסת בתל אביב.

 בתשובה לשאילתא שהגיש בעניין ח"כ דוד אזולאי (ש"ס), אמר השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' כי "שלושת החשודים הביעו חרטה על מעשיהם. התיק הועבר לבחינת הפרקליטות, שם שוקלים כרגע האם להגיש כתב אישום".

בתחילה פורסם כי המשטרה תפסה שלושה צעירים, אחד מהם חייל, שריססו צלבי-קרס על קירות בית-כנסת בתל-אביב. אולם בתשובה לשאילתא של ח"כ אזולאי, ציין השר אהרונוביץ' כי "מאחר ששרר חושך, במבט ראשון נראה היה כאילו כתובת הגרפיטי הינה של ציורים עם צלבי קרס. אולם, לאחר מכן הוברר כי מדובר בכיתוב של המלה 'יפתח' באנגלית,IFTAH , ובמלה 'קריק', שפירושה ברוסית 'צעקה'.

במקום עוכבו שלושה צעירים, עולים מחבר העמים, החשודים במעשה. הם נעצרו לחקירה ובשלב ראשון הכחישו כל קשר למעשה ומעצרם הוארך על-ידי שופט". עוד דיווח השר כי "בחקירה נוספת הודו החשודים בהשחתת פני מקרקעין, כאשר שני האזרחים ציירו את כתובת הגרפיטי ואילו החייל עמד בצד וצפה בהם מציירים.

 מהחקירה עולה עוד כי אף אחד מהחשודים לא ידע שמדובר בקיר של בית-כנסת, אלא ניצלו את הקיר הריק והצבע שהיה זמין בידם לשם ביצוע העבירה. שלושת החשודים הביעו חרטה על מעשיהם, ובתום החקירה הועבר התיק לעיון הגורמים המשפטיים לשקילת הגשת כתב אישום כנגד מי מהם".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49