ריבלין לברק:''המחלוקת עם ישיבות ההסדר מסכנת אותנו''

יו''ר הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, חנך את אולם בית המדרש של ישיבת ההסדר "רעותא", שביישוב כרמל וקרא לשר הביטחון:''לא לנהוג עם ישיבות ההסדר באמות מידה חריגות שעלולות לחסל אותן לחלוטין''.הרב מצגר:''אפשר למצוא נוסחה לאחות את הקרע''.

עמיעד טאוב ו18/12/2009

ריבלין.לא לעורר מחלוקת מיותרת (צילום: באדיבות לשכת יור הכנסת)

יו''ר הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, סייר היום (ה') בדרום הר חברון, ובסיום ביקורו חנך את אולם בית מדרש של ישיבת ההסדר "רעותא", שביישוב כרמל. באירוע השתתפו גם הרב הראשי לישראל יונה מצגר, ראש מועצת הר חברון צביקי בר חי, ורבנים מאזור חברון.

בנאומו, הדגיש ריבלין כי "חיילי ההסדר וקציניו המצוינים, הם אלו ההולכים לפני המחנה. תרומתן של ישיבות ההסדר גדולה מדיי וקריטית מדיי מכדי שנוכל להטיל בכולה דופי".

ריבלין הזהיר כי "אסור לנו לפגוע בברית שבין ישיבות ההסדר ובין הצבא, וחלילה לנו מלערב בה צרכים אישיים או פוליטיים, אפילו למראית עין. אסור לנו גם, לנהוג עמה באמות מידה חריגות שעלולות לחסל אותה לחלוטין" לדבריו: "פגיעה בברית עם ישיבות ההסדר, או אפילו כרסום בה, תביא בהכרח גם לפגיעה בעיקרון הקונצנזוסאלי הקדוש שצה"ל הוא צבא העם, שמצוי מחוץ לכל שאלה פוליטית, ומחוץ לכל קריאת תיגר על פקודתו"

ריבלין קרא לשר הביטחון ולרב מלמד, להתעשת ולהניח בצד כל שיקול אישי וליישב את המחלוקת, לפני שיהיה מאוחר מדי. לדבריו: "לא גורלם הפוליטי או הציבורי מצוי על הכף, אלא אחד מהאדנים, שהחברה הישראלית כולה יושבת

בהתייחסו לחנוכת בית המדרש בימים של הקפאה אמר ריבלין "היום נוסף עוד נדבך בבניינה של בתולת ישראל. היום אנו מעמיקים עוד את שורשי אחיזתנו באדמת הארץ הטובה הזו מתוך אמונה שלמה שכאן נשאר ולעד!!

הרב דוב ליאור רבה של קרית ארבע וראש ישיבת ההסדר התייחס לפרשת ישיבות ההסדר ואמר : "אלו בחורים צעירים שמזכירים את התקופה הנפלאה של דוד המלך ובר כוכבא שבצבאו היה רבי עקיבא. המצב היום הוא מעין מצב שהיה אז התמודדות עם הרשעים בחוץ. הנוער הזה שנוהר לישיבות הסדר הוא פאר הנוער. אנו מחנכים את הבחורים שהולכים לצבא אפילו אם נותנים לכם פקודה שנראית מטופשת או לא סבירה אל תתחכמו איתם. אין מושג של סרבנות בציבור שלנו''.

ה''בעייה שהתעוררה לאחרונה אם נותנים פקודות והוראות דברים שנוגדים להשקפת עולמם. הבעיה אינה אלא שרוצים לכוף דברים נגד תורה ישראל. אלה שנותנים את הפקודות צריכים לדעת עם מי יש להם עסק. לא לכוף אנשים על דברים שהם נגד התורה . פה הבעיה היא עם אלו שנותנים את הפקודות. לא לכוף את האדם נגד הדת''הוסיף הרב ליאור.

הרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר : ''ישיבות ההסדר הן ישיבות חביבות. אני אחד בבוגריהן. אני הרב הראשי הראשון בוגר ישיבת ההסדר. ישיבת רעותא היא מעין פיצוי על גוש קטיף ויש בה חביבות יתר, אני אומר לשר הביטחון למה מה שאסור לרבני ישיבות ההסדר מותר למרצים באוניברסיטאות. אפשר למצוא נוסחה. אני הצעתי לשר הביטחון שהרבנות הראשית כרבנות ממלכתית ורואה את הכאב ורבנות שרואה את תרומתן של ישיבות ההסדר למערכת הביטחון ולצה"ל. הם מהאידיאליסטים שיש לנו היום ואיזו תרומה יש להם לצה"ל ולכל אלה שיחד איתם שאינם חובשים כיפות. כדאי שתקום ועדה שתמצא נוסחה יחד עם משרד הביטחון ישיבות ההסדר והרבנות הראשית למצוא דרך לאחות את הקרע כדי לשמור על מדינתנו היחידה''.

 

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49