גפני מציע: להדפיס שטרות הכסף בגדלים שונים למען העיוורים

לאור הפרסומים כי בקרוב יודפסו מחדש שטרות הכסף במדינה, שוחח יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני עם נגיד בנק ישראל הפרופ' סטנלי פישר וביקש ממנו להשקיע מאמצים רבים יותר בנושא סימון שטרות הכסף למען העיוורים בישראל

טולי פיקרש ו24/12/2009

נגיד בנק ישראל סטנלי פישר (צילום: דובר צה''ל)

ח"כ גפני: דואג לאוכלוסיית העיוורים

לאור הפרסומים על כך כי בקרוב יודפסו מחדש שטרות הכסף במדינה, שוחח יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני עם נגיד בנק ישראל הפרופ' סטנלי פישר וביקש ממנו להשקיע מאמצים רבים יותר בנושא סימון שטרות הכסף למען העיוורים בישראל.

ח"כ גפני אמר לנגיד הבנק כי העיוורים מתקשים להבחין בין שטרות הכסף וזאת למרות הסימון הקיים כיום על השטרות. "עיוורים פנו אלי והתלוננו על כך שלאחר שכמה ידי אדם נוגעים בשטרות הכסף, הסימונים הקיימים אינם עוזרים יותר. העיוורים סיפרו שקרובי משפחתם נאלצים לסמן את שטרות הכסף בגומיות כדי להבחין בין שטרות הכסף השונים. ראוי שבנק ישראל ישקיע מאמצים רבים בנושא", אמר ח"כ גפני שהביא בפני הנגיד כדוגמא את שטרות ה 'יורו' באירופה אשר הגדלים של שטרות הכסף שונים, וזאת כדי שהעיוורים וכבדי הראיה יוכלו להבחין ביניהם ולהבדיל בין סכומי הכסף השונים.

"ניתן למצוא פתרונות טובים נוספים מלבד גודל השטרות, ראוי כי הוועדה אשר תדון בכל נושא הדפסת השטרות מחדש במדינה, תשלב בדיוניה גם את נציגי ארגוני העיוורים בארץ כדי למצוא את הפתרון הטוב ביותר בעבורם", הדגיש.

נגיד הבנק פרופ' סטנלי פישר אמר לח"כ גפני כי הנושא אכן חשוב ביותר, והוא יונח על שולחן הוועדה אשר תדון בנושא הדפסת השטרות, כדי שתוכל למצוא את הפיתרון ההולם ביותר למען העיוורים בישראל.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49