חיים שובל

חיים שובל ממודיעין נפגש עם סלבריטאי ארצנו ומוצא את הנקודה היהודית שלהם. 

הנקודה היהודית של ציפי מור

השחקנית ציפי מור הזכורה לכולנו מהתוכנית ''רגע עם דודלי'' מטעינה מצברים בהרצאות קבלה, מעריכה את כוחה הרוחני של חווית השבת, חולמת להגיע להוליווד ומאמינה בהכרת הטוב, חיים שובל מדתילי פגש אותה.

חיים שובל ו11/01/2010

מור.מודה על הטוב (צילום: אדוארד שרוסטר באדיבות ציפי מור)

ציפי מור נולדה בחיפה וגדלה בעיר עד כיתה ח'וכיום היא מתגוררת בגבעתיים.
מור היא בת לאומנית בנשמה שהתחילה בתור גננת והפכה לשחקנית ולאב ששימש ששיפוצניק אך היה מצייר להנאתו.מור מוכרת לכולנו מתוכניות הטלוויזיה החינוכית "רגע עם דודלי" ו"הבית של פיסטוק", משחקת בהצגות ילדים ובסרטים ומעלה כיום מופע יחיד בשם:"צחוק מביא אור ... עם ציפי מור".

איזה ילדה היית ומתי התחברת לבמה?
הייתי ילדת בלרינה שמטפסת על עצים, ילדה מצחיקה עם דמיון מפותח שאהבה רק מקצועות שקשורים לאומנות, ריקוד והתעמלות. מתמטיקה הייתה בשבילי שפה זרה אבל קראתי המון.מגיל 4 אני על הבמה שתמיד נראתה לי המקום הכי טבעי בעולם, כשלמדתי בתיכון רננים לאומנויות החלטתי שאני רוצה להגיע ללהקת פיקוד דרום ובגיל 17 וחצי באמת התגייסתי ללהקה.

איך הגעת לטלוויזיה?
לאחר השחרור, הגעתי להצגה: "מועדון הצועני השורק-טוב לאהוב" לתת קטע של פנטומימה. בהצגה הזו באו לראות אותי מהחינוכית, עשיתי אודישנים ובחרו בי ועשינו פיילוט ל"רגע עם דודלי". הם נאלצו לחכות לי מכיוון שהתחתנתי ונכנסתי להריון. לאחר שילדתי את רונן התחלתי לעשות את התוכנית "רגע עם דודלי" ולאחר שש שנים התחילה התוכנית  "הבית של פיסטוק".

את מזוהה ברחוב יותר עם "רגע" מאשר עם ציפי מור ? איך זה משפיע וכיצד את מגדירה את עצמך בתור אדם?  
הדמות 'רגע' מובילה אותי כמעט בכל מקום שאני הולכת, לא פעם מזהים אותי ברחוב וצועקים לי "רגע" מה נשמע? כנראה שאני מביטה על העולם ממקום של ילד שרואה לראשונה דברים. אני לא הגעתי סתם לתפקיד "רגע" - זה פשוט היה מיועד לי. יש האומרים שבחיים אתה יוצר את המציאות של עצמך ואני אדם שבוחר באופטימיות כך שעולמי ייראה כמה שיותר טוב ושמח גם אם אני מכירה את צדדיו האפלים, כמו כולנו.

מה עוד התפתח אצלך בשנים האחרונות חוץ מהקריירה?
אני אשה מאוד סקרנית ורצה ללמוד ולחוות דברים חדשים. ולכן עשיתי סדנאות של התפתחות רוחנית וגיליתי שבכל העולם ובכל הדתות מה שמוביל הוא "ואהבת לרעך כמוך". למדתי קבלה ב"בני ברוך" ואצל הרב ברג ועד היום אני הולכת לשם כשעצוב לי ויוצאת מחוזקת, שמחה ואופטימית וגם למדתי קצת שעורים של ימימה.

החיבור הזה עם עולם הרוח מגיע ממקום של מסורת או דת?
אני מקיימת אורח חיים חילוני למרות שאני מאמינה שיש משהו למעלה שחושב גדול מאיתנו, אני מדברת עם אלוקים וחושבת שיש לו חוש הומור טוב שמנסה אותנו מכל מיני זוויות על מנת לראות איך אנחנו יכולים להתמודד עם זה. אני מודה על כל הטוב וההצלחה שאני מקבלת אבל התחברתי לא ממקום של דת, אלא ממקום אישי של איזה בן אדם אתה ובעקבות האמונה שלי בצורך של כל אדם לבדוק את עצמו ולהיות מודע בכל רגע למה לאפשר לעשות עבור הסביבה. 

ספרי על איזה  חוויה יהודית שעברת?
מפעם לפעם אני הולכת לשמוע שיעורי קבלה.
באחד מימי השישי אחד לפעילות קבלת שבת שם ראיתי אנשים מכל הגוונים יושבים ביחד ושרים. הרגשתי התרוממות רוח. הייתה שם אוירה של ביחד, שמחה וריקודים. אין ספק שזה ממלא מצברים ונותן המון כוח ואופטימיות להמשיך הלאה, זאת חוויה שלא רואים בכל מקום.

יש עוד תחומים בהם את עוסקת מלבד הופעות על הבמה?
פיתחתי אהבה נוספת שתמיד הייתה לי: ציור. ציירתי והצגתי עבודות שלי בשתי תערוכות וגם פסלתי. ברמת השרון מוצגת כיום תערוכה שפסלתי של סוסים וחנוכיות.

מה החלומות שלך?
הייתי רוצה להשתתף בסרטים נוספים ולהגיע איתם להוליווד, פרוייקט DVD לילדים.

מה גורם לך שמחה/אושר וממה את נהנית?
הבן שלי רונן  גורם לי אושר שמצליח בקריירה, הוא יוצר מוסיקלי, כותב, מלחין ומעבד גם חומר מקורי שלו וגם עבד עם רמי קליינשטיין ויהודה פוליקר.אני נהנית לשבת להתבודד בים ולחשוב על רעיונות חדשים, להיפגש עם חברות ולקרוא ספרים.

טיפ סיום להצלחה ולחיים טובים:
המשפט שאיתו אני רצה במשך החיים הוא: "כל אחד והגורל שלו ואין לקנא באיש".

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. כתבה מעניינת מאד.
  (11/01/2010)
 2. תחליפו את שם הפינה ל "רגע עם חיים"
  (11/01/2010)
  אחלה פינה ואחלה כתבה אהבתי
 3. אין כמו תוכניות העבר עם שחקנים טובים כדוגמת ציפי מור
  (12/01/2010)
  איזה כיף להזכר ע"י הכתבה בתוכניות העבר "רגע עם דודלי " ו"הבית של פיסטוק" עם השחקנית ציפי מור ששיחקה את רגע כל הכבוד לחיים על פינה זו

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49