30 מיליון ש''ח בלבד הוקצו לפיצוי נפגעי ההקפאה

ח"כ  קירשנבאום (ישראל ביתנו):''הכסף יספיק אולי לישוב אחד. בהתנהלות הממשלה אני רואה שהמלך הוא עירום."

עידן הראל ו11/01/2010

קירשנבאום.המלך עירום (צילום: באדיבות כרם אבישי מלשכת חכ קירשנבאום)

משרד האוצר הקצה רק 30 מיליון ₪ לפיצוי הנפגעים מהקפאת הבנייה. היום, יום ב' התקיים דיון סוער בוועדת כספים בסוגיית הפיצוי הניתן לאזרחים הנפגעים מהקפאת הבנייה בהתיישבות, ביוזמתם של מספר חברי כנסת.

לפניית חברי הכנסת ציין היועץ המשפטי של משרד הביטחון כי קיבל רק חמש פניות של אזרחים בדרישה לפיצוי. אל מול זאת, יו"ר הוועדה גפני הופתע לגלות כי אמצעי הפנייה של הציבור לועדות התביעות השונות פורסמו רק בהודעת דובר של משרד הביטחון, וטען כי הציבור אינו פונה כי הוא אינו יודע איך. ראשי רשויות ביהודה ושומרון ציינו כי אפילו הם אינם מודעים לדרכי הפנייה.

בדיון ציין יו"ר הוועדה משה גפני כי הוא מופתע כי דווקא ח"כים מהשמאל אינם מרימים את דגל הפיצוי לנפגעים מההקפאה. "מדובר בזכויות יסוד וזכויות אדם, לא בסוגיה של ימין או שמאל."

בנוסף, התברר בוועדה כי משרד האוצר הקצה רק 30 מיליון ₪ לפיצוי הנפגעים מההקפאה.

ח"כ פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו): "הממשלה החליטה על ההקפאה אך אני בטוחה כי ההחלטה לא התקבלה ברגע אחד. למה לא הכינו את כל המערכות לתהליך? כשאני שומעת שיש בקרן 30 מיליון אני שואלת את מי זה יכסה? הכסף יספיק אולי לישוב אחד. בהתנהלות הממשלה אני רואה שהמלך הוא עירום."

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49