ברנז'ה:הסרוגים שולטים בעץ של גולני.

שורת מינויים סרוגים בגולני, גאווה למשפחת הכהן, שולי רנד מחזק, אריאל אטיאס מפרגן, טוקר וסלע נפרדים, סגל מתגעגע ושרון מתקדם. סיכום שבוע בברנז'ה הדתית.

רז קיל ו18/01/2010

גאווה סרוגה בגולני. (צילום: עמיעד טאוב)

אטיאס ושטראוס. מפרגנים (צילום: באדיבות פרסום מימד)

מארועי השבוע:
מאות משתתפים הגיעו אמש לכנס "יהודה, שומרון, ומה שמסביב" - לגיבוש אסטרטגיה חדשה להמשך ההתנהלות ביהודה ושומרון אותו אירגנו המועצה האזורית גוש עציון ומועצת יש"ע. התמקדו באסטרטגיות:סגן ראש הממשלה והשר לענייני מודיעין דן מרידור, שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין, חוקר הדמוגרפיה הפרופ' ארנון סופר, ראש המרכז לחקר ביטחון לאומי באוניברסיטת חיפה ד"ר דן שיפטן, המומחה לענייני יחסי ישראל-ארה"ב יורם אטינגר, הפרשן לענייני ערבים אהוד יערי, שליח מעריב לאירופה העיתונאי נדב אייל ואישים נוספים.

הזמר והשחקן שולי רנד נפגש עם בני נוער סרוגים בישיבת 'תורה מציון' בירושלים, סיפר להם על הליך חזרתו בתשובה ועל תנועת ברסלב והצהיר:''הציבור הדתי לאומי יכול להוביל את נושא קירוב הלבבות בדיוק כמו שהוא מוביל את הצבא''.

כ-400 שליחים מתנועת חב''ד קיימו בשבוע שעבר את כנס השליחים הארצי המסורתי במלון ניר עציון שקיים ארון צעירי חב''ד בראשות הרב יוסף-יצחק הכהן אהרונוב במסגרת הכינוס נערכו הרצאות בנושאים כגון 'ניהול זמן' ו-' גיוס כספים'.

השבוע קיימה חברת פרטנר אירוע חגיגי לציון העברת השליטה בחברת פרטנר מקבוצת Hutchison לקבוצת scailex בראשותו של אילן בן דב. בין המפרגנים נצפו: השר אריאל אטיאס שר השיכון והבינוי, השר יצחק בוגי הרצוג שר הרווחה, מיכאל שטראוס ,שאול אלוביץ, צדיק בינו, דוד פתאל רקפת רוסק, עו"ד יאיר כספי, איזי ויעל בורוביץ, , יעקב פרנקל ובת זוגתו איריס, עו"ד פיני רובין, יעקב ואסנת פרי, אפי ורוחלה רוזנהויז, אילן וורד גרינבוים, עמיקם ואורית כהן, נאוה ברק ושלום זינגר, עו"ד ורו"ח שלמה נס, הרצל וורד עוזר, מומו לירן, יהל שחר, ירון בלוך, מיכה אנגל , פסח שחר, גיל אגמון אורית אלטר, אבי הוכמן, איתן רף, איריס בק, דן אלדר, עדי בירן, יעקב קדמי, אלן גלמן, אברשה בורשטיין , עופר גלזר גדעון עמיחי, ספי שקד, אודי פרידן ... ועוד.

הסנטור ג'ון מקיין, שהתמודד לנשיאות ארה"ב בבחירות האחרונות, והסנטור היהודי שתמך בו ג'ו ליברמן, הגיעו יחד השבוע לביקור אוהד בישראל. במהלך הביקור הם נפגשו עם ראש הממשלה ושרים. הם ערכו סיור נרגש בכותל יחד עם רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ וכן במנהרות הכותל, שם גם ראו חפירות חדשות.

סגן שר החוץ ח"כ דני איילון וח"כ אנסטסיה מיכאלי התארחו השבוע בחברון. השניים התפללו במערת המכפלה וסיירו בישוב היהודי. התלווה אליהם במהלך הביקור נעם ארנון, דובר הישוב היהודי בעיר האבות. 

בקיבוץ יגור התקיים ערב שירי הרב שלמה קרליבך בה השתתפו אמנים ישראלים ידועים. את הערב הפיק הזמר חמי רודנר שאף שר את השיר 'למען אחי ורעי'.

תקשורת
טוקר וסלע אומרים שלום. החל מהשבוע הקרוב, "קבלייט שבת" כבר לא איתנו. התוכנית הסופר מגניבה של הצמד מנחם טוקר וקובי סלע יורדת מעל גלי האתר, אחרי שנה וחצי של פעילות. התוכנית שלהם, שבאה כהמשך ישיר לשיתוף הפעולה ב"סידיש", היתה סוג של מפגש ענקים. סלע עם הרזומה העשיר מערוץ 7 וטוקר כמלך הבלתי מעורער של תוכניות המוזיקה החסידיות. התוכנית שודרה מדי ערב שבת ברדיו "תל אביב" וסחפה אליה עשרות אלפי מאזינים מרוצים, רבים מהם חילוניים לחלוטין.(מב הרוח).

רועי שרון, במקור מקרני שמרון, הכתב לענייני התיישבות של 'מעריב' יהדות, עובר לערוץ nrg ולשעבר עורך 10 ויהיה הכתב לענייני התיישבות של הערוץ.

בשבוע שעבר פרסם חיים שובל מדתילי ראיון עם ירדנה ארזי שסיפרה על החוויות היהודיות שלה ועל התרגשותה מחידוש השיר 'רק תפילה אשא' ע''י אברהם פריד. בעקבות הראיון יצר פריד קשר טלפוני עם ירדנה ארזי והודה לה על כך.

עמית סגל כתב ערוץ 2 באירופה ובנו של העיתונאי חגי סגל, כנראה מתגעגע מאוד לכנסת. השבוע הוא ביקר בארץ ומכל המקומות במדינה, הוא החליט להגיע בביקורו הקצר למקום עבודתו הקודם, הכנסת. העיתונאי אגב התקבל בהתרגשות גדולה בקרב חבר הכנסת והיועצים ואף נראה יושב שעה ארוכה במזנון עם ח"כ אחמד טיבי

פוליטי:
יועץ משפטי חדש לכנסת. יו"ר הכנסת רובי ריבלין הודיע השבוע על מינויו של אייל ינון ליועץ המשפטי לכנסת. אייל ינון, דתל"ש, בנו של מיכה ינון, לשעבר יו"ר רשות השידור וראש מנהל התרבות, הוא בוגר נתיב מאיר.

שר המשפטים, יעקב נאמן הציג בפני עורכי דין בכירים באי פורום ארוחת הבוקר, של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן, את תוכניתו בת 11 השלבים לייעול הליכי המשפט בישראל.

ושר המדע, דניאל הרשקוביץ טס לגרמניה על מנת להשתתף בישיבת ממשלה מיוחדת לרגל חגיגות יום העצמאות בגרמניה.

ח"כ ציפי חוטובלי התארחה בשבת שעברה אצל העיתונאי חגי סגל בעפרה.

מתחסנים - השבוע הגיע מבצע החיסונים לכנסת. ההיענות הייתה נמוכה, אולם בין ח"כינו הגיעו להתחסן: זבולון אורלב, עותניאל שנלר ואריה אלדד. בנוסף התחסנו גם שוקי זוהר עוזרו של אורלב ורועי וולף עוזרו של אלדד. 

מינויים
שלומית נאור מונתה ליו"ר רשת בתי המדרש בישראל. נאור תושבת ירושלים, בת 35 , מנהלת את בית המדרש תא שמע וסמנכ"לית 'מליץ', עמותה מובילה העוסקת בחינוך יהודי לא פורמלי. בעלת תואר שני בכתיבה יצירתית ותואר ראשון בספרות ופילוסופיה.

כבוד למגזר:
השבוע פורסם בעיתונות ששיא חדש נשבר בגולני. שישה מתוך שמונת המפקדים הבכירים בחטיבה החומה הם חובשי כיפה. זאת לאחר שורה של מינויים חדשים שאושרו לאחרונה.המדור חושף את הרשימה המלאה: הקצין חובש הכיפה הבכיר ביותר בחטיבה יהיה מפקד החטיבה עצמו, אל"מ אופק בוכריס, בוגר ישיבת 'עטרת כהנים'. גם סגנו של אל"מ בוכריס, סא"ל דודי אוברמן, ששימש עד לאחרונה כרל"ש הרמטכ"ל, הוא חובש כיפה. לתפקיד מפקד בסיס האימון החטיבתי של גולני יתמנה סא"ל אייל אסרף, גם הוא בוגר 'עטרת כהנים'. מפקד גדוד 12 יהיה סא"ל אודי בן חמו, בוגר ישיבת 'עלי' וחתנו של הרב אלי סדן. מינויים נוספים: מפקד גדוד 51 בגולני, סא"ל שי קלפר, בוגר ישיבת 'שבי חברון', ומפקד גדוד 13 הנוכחי, סא"ל אבינועם סטולוביץ', בוגר ישיבת 'מרכז הרב'.

יקי חרל"פ מונה למנכ"ל מקפ"ת. חרל"פ תושב שכונת הדר גנים בפ"ת שימש בעבר כמנהל מתנ"ס עמישב.

הרמטכ"ל הודיע על מינויו של האלוף גרשון הכהן לראש הגיס הצפוני. האלוף הכהן הוא בוגר ישיבת 'נתיב מאיר' וישיבת ההסדר הר עציון, והוא נכדו של מי שהיה ראש המועצה הדתית בירושלים הרב שמואל הכהן וינגרטן זצ"ל ובנם של הרב ידעיה הכהן מבכירי תנועת המזרחי בסוכנות היהודית לשעבר, ושל דינה הכהן שעמדה בראש 'מדרשת אמונה'. אחיו של האלוף גרשון הכהן הם: הרב ראם הכהן (ראש ישיבת ההסדר בעתניאל) הרב אביה הכהן (ר"מ בישיבת תקוע), הרב אלישיב הכהן (ראש הישיבה התיכונית בחדרה וחתנו של הרב חיים דרוקמן), הרב חיים הכהן (ר"מ במכינה יתיר) וזאב הכהן (בכיר ברשות הטבע והגנים). גיסו הוא הרב אהרון הראל, ראש ישיבת ההסדר בשילה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. משפחת הכהן משפחה מדהימה
    (19/01/2010)
  2. הערה שולית
    (24/01/2010)
    בתים נהרסו, אנשים חלו, משפחות התמוטטו, החמאס עלה, וכל זה - כתוצאה מחורבן וגירוש גוש קטיף בפיקודו של גרשון הכהן. אבל זהו כמובן פרט שולי לחלוטין...

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49