מפלגת ש''ס הצטרפה להסתדרות הציונית

חגי מירום, גזבר ההסתדרות הציונית: "ש"ס החרדית החליטה לשנות את תקנון מפלגתה ולאמץ את 'תכנית ירושלים' הציונית. מדובר במהלך היסטורי".

עמיעד טאוב ו18/01/2010

סיעת שס.משנים את תקנון המפלגה (צילום: באדיבות אלון נוריאל)

ברוב קולות אישרה ההנהלה הציונית היום (יום שני,18.1.2010), את בקשתה של תנועת ש"ס להתקבל כחברה מן המניין להסתדרות הציונית העולמית. בישיבת ההנהלה הציונית, הגוף שמוביל את ההסתדרות הציונית, דיווח גזבר ההסתדרות הציונית העולמית חגי מירום, על צעדים משמעותיים שבהם נקטה תנועת ש"ס על מנת להתקבל להסתדרות הציונית העולמית. בראש מאמצים אלה, החלטתה של ש"ס לשנות את תקנון המפלגה ולאמץ את 'תכנית ירושלים' המכירה ביסודות הציונות. מירום ציין כי "מדובר במהלך היסטורי, שבו תנועת ש"ס החרדית מצטרפת להסתדרות הציונית העולמית ולמעשה, לתנועה הציונית".

במהלך הישיבה עדכן מירום את חברי ההנהלה הציונית על מכתבו של מנכ"ל סיעת ש"ס, השר יעקב מרגי ובו נאמר כי בהמשך לבקשתה של ש"ס להצטרף לתנועה הציונית, היא פנתה לאחרונה לרשם המפלגות בבקשה לשנות את תקנון המפלגה ולפיו המפלגה מקבלת את "תכנית ירושלים".

"תכנית ירושלים החדשה" היא תכנית המכירה ביסודות הציונות ובמרכזיותה של מדינת ישראל ושל ירושלים בירתה בחיי העם היהודי. התכנית גובשה במשך תקופה ארוכה על ידי נציגי הזרמים והגופים החברים בהסתדרות הציונית העולמית והתקבלה בכינוס הוועד הפועל הציוני ב- 2004.

מירום גם דווח כי מנכ"ל הליכוד העולמי, רפאל כהן, שלח מכתב להסתדרות הציונית ובו עדכן כי הליכוד העולמי וש"ס חתמו על הסכם סיעה משותפת בהסתדרות הציונית העולמית שתקרא "סיעת הליכוד העולמי ש"ס". שותפות זאת תהפוך את הסיעה המאוחדת לסיעה אחת בקונגרס הציוני ה- 36 המתכנס ביוני הקרוב בירושלים.

בעקבות דיווחים אלה התקיים דיון שבו נטלו חלק חברי ההנהלה הציונית ובתום הדיון התקיימה הצבעה שבה התקבלה ברוב קולות ההצעה לאשר את בקשת ש"ס. עוד הוחלט, כי מספר נציגי ש"ס בהסתדרות הציונית, ייקבע באמצעות ועדה של ההסתדרות הציונית העולמית, שתוקם לשם כך.

ההסתדרות הציונית העולמית היא ארגון הגג של התנועה הציונית המאחד, תחת קורת גג אחת, את כל הארגונים והתנועות הציוניות הפועלים בחו"ל ובישראל. היא הוקמה על ידי חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל, בקונגרס הציוני הראשון בבאזל ב-1897. במרכז פעילותה עוסקת ההסתדרות הציונית בהעמקת הקשר בין יהדות התפוצות למדינת ישראל ובהנחלת המורשת הציונית בקהילות היהודיות בחו"ל ובישראל. להסתדרות הציונית יש גם ייצוג בגופים ציוניים כגון הקרן הקיימת לישראל והסוכנות היהודית.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49