בית המשפט העליון קיבל עתירת אמנות לעם נגד משרד התרבות

מהלומה נוספת לשרת התרבות לימור לבנת - הרכב השופטים קבע: "על המדינה לשלם כספים על פעילות שהתקיימה; ימונה איש מקצוע שיברור בין הצדדים ויחליט כמה כסף מגיע לאמנות לעם"

 

עידן הראל ו21/07/2010

שרת התרבות לימור לבנת (צילום: צילום מאתר הכנסת)

התפתחות משמעותית במאבק בין עמותת 'אמנות לעם' למשרד התרבות. הבוקר קיבל בית המשפט העליון את עתירת אמנות לעם נגד משרד התרבות והורה למדינה לשלם עבור פעילויות ומופעים שקיימה העמותה.

עמותת אמנות לעם עתרה לבג"צ בדרישה לקבל את הכספים המגיעים לה ממשרד התרבות והאוצר. בין היתר דרשה העמותה את יתרת התקציב לשנת 2008 בסך כולל של 985,400 שקל, במסגרת כספי התמיכות שאושרו לה על ידי משרד התרבות.

בנוסף, דורשת הנהלת העמותה תשובות מדוע לא קיבלו עדיין את התקציב לשנת 2009 בסך כולל של 6 מיליוני שקלים ובהתאם להתחייבות שקיבלו ממשרד האוצר והתרבות.

עוד דורשת העמותה להעביר לה את ההעברה התקציבית לה היא זכאית בהתאם להתחייבות המשיבים בסך כולל של 885,933 שקל עבור פעילות הקודש שביצעה העמותה להרמת מורל העם במקלטים ביישובי הדרום בזמן מבצע עופרת יצוקה כאשר קיימה 1,220 מופעים בהתאם לבקשת, הנחיית ואישור השרה, משרד האוצר והתרבות. בסך הכל תובעת העמותה ממשרד התרבות כ-9 מיליון שקלים.

עורכי הדין בנג'מין לבנטל, רם תורן, יורם אברהמי וערן חרמוני, ממשרד עורכי הדין גדעון פישר ושות' מייצגים בעתירה את אמנות לעם.

הבוקר קבע בית המשפט העליון כי המדינה תישא בתשלומי הפעילות והמופעים שקיימה העמותה, וכן הורתה על מינוי בורר שיפסוק בין הצדדים מה גובה סכום הכסף שמגיע לעמותה. השופטים מתחו ביקורת חריפה על התנהלות משרד התרבות בפרשה, כאשר השופטת מרים נאור אף ציינה בדיון: "איך אפשר לומר בספטמבר 2009 כי אין תקציב לפעולות נעשו מינואר 2009?".

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית בייניש, התייחסה גם להקמת החברה החדשה תרבות לישראל שהקימה השרה לבנת, באומרה כי המהלך בו נקט משרד התרבות תמוה, אך הדבר יתברר בעתירה אחרת שתידון בעניין.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49