ונדליזים ערבי בחוות גלעד

בחסות האבטחה: ערבים שנכנסו למסיק באזור חוות גלעד עקרו עשרות עצים, השחיתו וגנבו ציוד.יו'' מזכירות חוות גלעד, גלעד זר אמר:''בצה''ל צריכים לדאוג לכך שגורמים חבלניים ערביים לא יוכלו לנצל את המסיק לפרובוקציות''.

עמי שרון ו11/10/2010

טראסה שהושחתה ועצים שנעקרו אמש (צילום: וועד מתיישבי שומרון)

לאחר כשבוע מתחילת עונת המסיק, מתגברים אירועי התקיפה של ערבים בחסות האבטחה והשמירה המאורגנת ע"י המנהל האזרחי. לאור אירועים רבים של פרובוקציות מכוונות ע"י ארגוני שמאל קיצוני בתקופת המסיק בשנים הקודמות, מתקיים השנה תאום רב בנושא המסיק בין ישובי השומרון, ראשי הישובים והמועצה האזורית שומרון, במסגרתו שותפים הישובים במאמץ לקיים את המסיק בשלום וללא נתינת במה לפרובוקציות של אותם ארגוני שמאל קיצוני.

עם זאת, כבר בפתיחת עונת המסיק ניתן לומר כי הערבים מנצלים את התיאום והאבטחה להתקפות לאומניות בישובים לידם הם מוסקים. צמוד לשטחה של חוות גלעד, מצוי שטח נרחב ובו עצי זית רבים, אשר תושבי חוות גלעד טוענים לבעלות ולחזקה עליהם. למרות זאת, הוחלט בתאום בין חטיבת שומרון למזכירות חוות גלעד, כי על אף טענות הבעלות, יפנו תושבי החווה לבית המשפט לקבלת חזקה בקרקע רק לאחר תקופת המסיק, וזאת מחווה של רצון טוב ובניית אמון ע"מ שלא לסכל את המאמצים לקיום המסיק כראוי. 

אמש (א) בשעות אחר הצהרים, נכנסו כ-100 ערבים למטע, רובם כלל אינם תושבי האזור - זאת למרות בקשת ועד החווה לאפשר כניסת בעלי הקרקע בלבד ע"מ למנוע חיכוכים. תושבי החווה צילמו בוידאו את אחד מהאנשים שנראה כי "ניהלו" את הקבוצה בצורה מאורגנת, מדווח למאן דהו בטלפון, כנראה פעיל בארגון שמאל קיצוני, כי המוסקים אינם תושבי האזור והוא עצמו תושב שכם. בדרכם למטע עברו הערבים בשטח שדות החיטה של תושבי חוות גלעד, כשכל אותו הזמן נאסר ע"י תושבי החווה לשהות בשטח, דבר שאכן קיימו בצורה מלאה.

בשעות אחר צהרים, לאחר עזיבת המוסקים וכוחות המנהל האזרחי, נדהמו תושבי חוות גלעד לגלות שהערבים, בחסות המנהל האזרחי וצו סגירת השטח שהוצא מול תושבי הישוב, עקרו 15 עצי תאנה ו-22 עצי זית צעירים בני פחות משנה. בנוסף, שברו והרסו טראסות חקלאיות של חוות גלעד וגנבו כלי עבודה חקלאיים. השוטרים שהוזעקו לשטח סרבו לקבל תלונה במקום ואמרו לתושבים כי ניתן יהיה להגיש תלונה בתחנת המשטרה מחר, זאת למרות התמונות שצולמו ע"י התושבים.

 אירוע נוסף שהתרחש היום בחווה הוא כניסת ערבים לחצר אחד הבתים. התושבים הזעיקו את הצבא, שסילק אותם משם. בכך הסתיים המסיק השנה באזור חוות גלעד. במזכירות חוות גלעד הדגישו הערב כי הדיווחים שפרסם ארגון משאל קיצוני כי מתנחלים מחוות גלעד מסקו כביכול עצים של ערבים שקריים. "מדובר בעלילות מצוצות מן האצבע" - אמרו במזכירות הישוב - "נגיש תביעת לשון הרע כנגד הגורמים המעלילים בזדון".

 איתי זר, יו"ר מזכירות חוות גלעד, אמר הערב בעקבות הדברים: "למרות האירועים החמורים שהתרחשו היום והניצול הציני של הערבים את המסיק על מנת לקיים התקפות לאומניות כנגד רכוש החווה ולעקור עצים, אנו שותפים ייחד עם חטיבת שומרון במאמץ לקיים מסיק שקט. אני מקוה שבמנהל האזרחי ובצה"ל יפיקו לקחים מהאירועים שהתרחשו ויפעלו כך שגורמים חבלניים ערביים לא יוכלו לנצל את המסיק לפרובוקציות בשאר ישובי השומרון".

בעקבות האירועים היום קורא הערב גם ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה לכוחות הבטחון להיות ערניים בעונת המסיק: "ההתיישבות משקיעה השנה מאמצים רבים על מנת למנוע מארגוני שמאל קיצוני לנצל את המסיק לפרובוקציות וכן מגורמים ברשות הפלשתינאית לקיים אירוע חבלה לאומנית, הצתות ופריצות. האירוע היום ליד חוות גלעד הוא תמרור אזהרה, אני קורא למערכת הבטחון להיות ערנית, לפעול בנחישות כנגד החבלנים ולא לתת לאירועים כאלו לחזור במקומות נוספים. אנו מעריכים את כוחות הבטחון וההתיישבות פועלת בנושא המסיק יד ביד עימה, אני מקוה שזהו האירוע האחרון בתקופת המסיק השנה".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. מעניין שאת זה
    (12/10/2010)
    התקשורת בקושי מפרסמת.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49