סערה בסניף המפדל בירושלים בעקבות הפרת ההסכם הקואליציוני

יו"ר המפדל, ח"כ זבולון אורלב כינס מסיבת עיתונאים בנושא - הפרת הסכם רוטציה במועצת העיר ירושלים בין גב' עדנה פרידמן המכהנת כחברת מועצה לבין עו"ד הרצל יחזקאל שהיה אמור להחליפה בתפקיד לפני כחודשיים. ח"כ אורלב הודיע כי במידה ופרידמן לא תכבד את ההסכם תנועת המפד''ל תתבע אותה בדין תורה.

עמי שרון ו05/07/2011

אורלב.פגיעה קשה במפדל (צילום: עמי שרון)

יחזקאל.פגיעה גם בתנועת אמונה (צילום: עמיעד טאוב)

ח"כ אורלב ציין במסיבת העיתונאים כי מדובר בהפרה בוטה ובלתי מוסרית של הסכם רוטציה עם הרצל יחזקאל החתום אישית על ידה יחד עם כל ראשי תנועת המפדל בעיר וכי על גב' פרידמן לכבד את חתימתה בהסכם ולפנות את מקומה לטובת עו"ד הרצל יחזקאל.

ח"כ אורלב כינס את העיתונאים לאחר שנפגש עם פרידמן בניסיון לשכנעה מספר פעמים לפנות את מקומה. כמו כן, גם ליאורה מניקה, יו"ר אמונה, חנה מלמד, יו"ר מכללת אמונה והנהגת סניף אמונה בירושלים שדרשו מעדנה פרידמן לכבד את הסכם הרוטציה ולהתפטר. ח"כ אורלב הבהיר כי דוד הדרי, סגן ראש העיר,הודיע לעדנה וכן לראש העיר וליו"ר אמונה כי על עדנה פרידמן לקיים ולכבד את הסכם הרוטציה.

ח"כ אורלב ציין כי עדנה פרידמן נבחרה בסניף רק למקום החמישי. הסכם הרוטציה הבטיח לה את המקום השלישי שבזכותו היא מכהנת כיום כחברת מועצת עיר. רק אמות מידה מעוותות ומסולפות יכולות לגרום לאי כיבוד ההסכם. המסמכים שהציג אורלב גם הפריחו את וטענותיה של עדנה פרידמן בדבר אי חוקיות ההסכם והדגיש כי ככל הדרוש תתכנס מועצת סניף המפדל בירושלים כדי לאשר את הדרישה של התפטרותה

ח"כ אורלב: "זה פוגע קשות בתנועה ובאמינותה של המפדל. ראינו בגב' פרידמן כח צעיר ומשכיל עולה וכעת אני נדהם והמום מהתנהגותה. למרות שישבתי איתה מספר פעמים והפצרתי בה לפנות את מקומה היא סירבה להתפטר. מאחר שהיא איננה מייצגת את היושר הציבורי והמוסר של המפדל אני רואה בכך מעשה אנטי מוסרי החמור יותר מאשר לעבור למפלגה אחרת (כלנטריזם). כאשת חינוך אני מצפה ממנה לנהוג ביושר, בהגינות, באמינות ובמוסריות ותתפטר. במידה והיא תמשיך לסרב נאלץ לגשת לבית דין רבני-ציוני וכאישה דתייה אני מקווה שהיא תיאות לקבל את הכרעת הרבנים שיקבעו בין היתר על ידה". 

 עו"ד הרצל יחזקאל אמר כי "היא פוגעת קשה בתנועה, במפדל, בתנועת הנשים "אמונה" בה היא חברה ואף ברצון לשריין את המקום השלישי לאישה כפי שהיה נהוג עד היום".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. בושה וחרפה!
  (05/07/2011)
  אם היא צריכה להתפטר והיא לא עושה זאת היא אפשר פשוט לפטר אותה?
 2. מה עם יחזקאל?
  (05/07/2011)
  איזו חוצפה יש לה? חתמת על הסכם אז תעמדי בו...
 3. אישה דתייה
  (05/07/2011)
  אם היא לא תקשיב להכרעת הרבנים אזה באמת כבר מוגזם...
 4. עמי שרון - זו כתבה מגמתית
  (05/07/2011)
  מדוע אתה לא נותן את התגובה של גברת פרידמן ?
 5. אין הסכם רוטציה
  (05/07/2011)
  כי אם כן מודע הוא לא הוכרז במסיבת עתונאים כשנסחרה הרשימה ,אם הציבור הבוחרים לא ידע מכך מוסרית הוא לא חוקי .להלן לינק לכתבה. http://www.jcity.co.il/index.php?id=3044
 6. סקופ
  (05/07/2011)
  זבולון אורלב הוא לא יו"ר המפדל ,המסודות התפרקו מיוזמתם על מנת להקים את הבית היהודי
 7. אפילו בכותרת יש טעות
  (05/07/2011)
  על איזה הסכם קואליציוני מדובר ? עם מפלגה אחרת ? עמי שרון - אתה חייב שיפור דחוף
 8. פגיעה בדמוקרטיה
  (05/07/2011)
  גברת עדנה פרידמן פוגעת אנושות בדמוקרטיה בכך שהיא כופה את עצמה על הציבור שלא בחר בה. הציבור בחר בעו"ד יחזקאל למקום השלישי ! עדנה ! כיהנת שנתיים וחצי בחסד ולא בזכות! וכעת את ממשיכה להתפאר בנוצות של אחרים.בושה!
 9. עדנה-כל הכבוד
  (06/07/2011)
  אל תכנעי.קחי דוגמא מהשר הרשקוביץ שחשף את הצביעות והזיוף של אורלב. נשות הציונות הדתית גאות בך.
 10. תשובה ל8
  (06/07/2011)
  מי שבחר במפדל לעיריה לא ידע על הסכם הרוטציה הסודי.הוא ידע שעדנה תהיה 5 שנים במועצה לכן כל שינוי זה הפשע המוסרי.
 11. עדנה-בלי פשרות ברמה האנושית
  (13/07/2011)
  די לעסקונה המבזה שמוביל אורלב.זה כבר לא רלבנטי. השר הרשקוביץ הביא איתו רמה אנושית אחרת וגם את עדנה חלק מהעדנה החדשה.זו גאוה נשית דתית.לא נסכים לבחישות האורלביות שמדיפות ניחוח מושחת.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49