פ''ת:ניצחון להורים במאבק נגד ההפרדה המגדרית

הורי בית הספר מורשה בפתח תקווה החליטו להאבק נגד החלטת משרד החינוך לבצע הפרדה מגדרית בבית הספר כבר מכיתה א'.ההורים יצאו למאבק, ארגנו עצומות, מימנו ייעוץ משפטי הפגינו מול העירייה וניצחו.מועצת העיר פתח-תקווה וראש העיר יצחק אוחיון החליטו פה אחד לבטל את החלטת משרד החינוך להפרדה.כעת נותר רק להמתין למשרד החינוך.

עמי שרון ו02/08/2011

אילוסטרציה (צילום: דוברות מודיעין)

ביום ראשון האחרון התכנסו תושבי שכונות הדר גנים ועמישב מול בניין עיריית פ"ת והפגינו נגד החלטת משרד החינוך והעירייה להפריד מגדרית את הבנים והבנות בבית הספר.

על פי ההחלטה שהייתה צפויה להתבצע בשנה הבאה בית הספר, המונה כ-1,200 ילדים (כ"י) , היה אמור להיות מחולק לשני בתי ספר נפרדים, על פי חלוקה מגדרית.

קצת רקע:בשל מצוקת המקום במבנה הקיים, הועלתה הצעה לחלק את בית הספר לשניים, כבר בשנה"ל תשע"ב. בעקבות זאת, פנו משרד החינוך ועיריית פתח תקווה לוועד הורי ביה"ס, המונה כ- 125 חברים, בבקשה לדון ולהחליט על אופן חלוקת ביה"ס, במשך למעלה משמונה חודשים, נערכו בנושא ישיבות ועד רבות, בנוכחות ובהשתתפות פעילה של הנהלת ביה"ס ונציגי מנהל החינוך בעירייה, לאחר שנשקלו מספר חלופות, החליט ועד ההורים לדון בשתי חלופות בנוגע לחלוקתו האפשרית של בית הספר: חלופה ראשונה: חלוקה לחטיבה צעירה ובוגרת  חלופה שנייה: חלוקה לבי"ס נפרד לבנים ולבי"ס נפרד לבנות. בתום התהליך, נערכה הצבעה חשאית, והוחלט ברוב קולות כי בתי הספר העתידיים יחולקו לחטיבה צעירה ולחטיבה בוגרת, ואילו אפשרות החלוקה המגדרית נפסלה על הסף אך בפועל יצאה הודעה בכתב מטעם מנהל החינוך בעיריית פתח תקווה ובחתימת מ"מ ראש העיר, לפיה הכיתות יהיו כיתות נפרדות מגדרית כבר מכיתה א'.

ההורים החליטו לצאת למאבק בהחלטה החתימו עצומות מימנו מכיסם ייעוץ משפטי ויצאו להפגנה בסיומה כאמור הוחלט בעיריית פתח תקווה לבטל את ההחלטה.

במכתב ששלחו ההורים ונציגם עו''ד אביעד הכהן לראשי מערכת החינוך הם כותבים כי:''ההחלטה שהתקבלה מתאימה לרוח ההקצנה העוברת על מערכת החמ"ד, הצבעת ההורים, הייתה גם הצבעת נגד ואמירה מפורשת נגד הפרדה מגדרית, שאינה הולמת את אורח חייהם, וכופה עליהם נורמות דתיות מחמירות וקיצוניות, שישפיעו לא רק על ביה"ס כי אם על המרקם השכונתי כולו''.

''עמדת משרד החינוך המצדדת בהפרדה מגדרית, כופה באופן בלתי סביר ובלתי מוצדק על ההורים לשלוח את ילדיהם לבי"ס מופרד מגדרית, בניגוד לרצונם, בניגוד לדעתם ובניגוד להשקפת עולמם הדתית, החינוכית והערכית, תוך הפרת סטטוס קוו ופגיעה בלתי הפיכה באופיים של ביה"ס והשכונה'' הוסיפו ההורים במכתבם.

עוד התייחסו ההורים לנושא הוספת לימודי קודש על חשבון לימודים כלליים בכיתות הנמוכות:''מגמה זו עולה בקנה אחד עם רוח ההקצנה העוברת בעת האחרונה על כל מערכת החמ"ד, ומתבטאת, בין השאר, כל מקום ומקום לפי דרכו, בהפרדה מגדרית, או בניסיונות להפרדה כזו, כבר בכיתות הנמוכות של בית הספר, בהכנסת "מלמדים" למוסדות החמ"ד, בגריעת מקצועות "חול" - כגון מדעים, אמנויות, חינוך גופני, אנגלית ומוסיקה - מתוכנית הלימודים והמרתם במקצועות "קודש" (בעקבות תוכנית "מתנ"ה"), קיום אירועים בית ספריים נפרדים; "צנזור" ספרים מספריות מוסדות החינוך של החמ"ד בתואנה שאינם "די צנועים", כפיית הוראות לבוש מחמירות על מורות ומנהלות, ועוד.

סוף טוב הכל טוב בסופו של דבר לאחר ההפגנה התיישרו ראשי העירייה עם ההורים וכעת ממתינים ההורים לקבל קצת הבנה גם ממשרד החינוך.

מתנועת נאמני תורה ועבודה נמסר בעקבות הסיפור כי:''מגמת ההפרדה בחינוך היסודי בחמ"ד, היא תופעה ארצית רחבה, המובלת במקרים רבים בניגוד לדעת הרוב ובשמו של "שלום בית" הבא לרוב רק לטובת צד אחד. חינוך לצניעות אמיתית וליכולת התמודדות אמונית יוכל לבא ממקום המכין את ילדיו לעולם ולא מזה הבורח ממנו. דווקא פעילות חינוכית מעורבת, אשר מעניקה לילדינו כלים להתמודדות אמיתית, מהווה תגובה חינוכית הולמת יותר לאתגרי זמננו, בוודאי יותר מהפרדה זו, בגילאים הנמוכים של החינוך היסודי, שאין לה בסיס מחקרי ופדגוגי"

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. מענין איך אברהם ליפשיץ מנכל חמד יצא מהבור עכשיו
  (02/08/2011)
  הבן אדם מנותק מהציבור שלו.הוא עושה דברים מאחורי הגב.ראוי שיחולף.ההתחנפות להורי החרדל חייבת להיפסק.צריך להבהיר לאותם הורים שילדינו לא צריכים לחיות בדוחק כמוהם כשהם יהיו גדולים.
 2. כל הכבוד. כשרוצים ומתאמצים - אפשר להשיג הכל.
  (02/08/2011)
 3. לא צריך להגזים...
  (02/08/2011)
  לא צריך הפרדה בגיל הזה... הם אפילו לא מבינים מה זה עדיין וזה רק שטויות של הורים ומנהלים שמכניסים את זה לראש של הילדים
 4. אין גיל להפרדה
  (02/08/2011)
  לא מסכימה איתך... צריך להתחיל עם החינוך הזה מגיל קטן ותאמיני לי שהם מבינים הכל!!! אם נחנך את הילדים מגיל צעיר להפרדה ככה הם ילמדו לחיות
 5. זה לא באמת עוזר
  (02/08/2011)
  גם אם קיימת הפרדה מגיל קטן בסוף כשמתבגרים מחפשים את הקרבה וחוזרים להיות יחד... עדיף ללמוד לחיות יחד ולהסתדר אחד עם השני
 6. תבנו עוד כיתות
  (02/08/2011)
  אם יש מצוקת מקום תבנו עוד כיתה עוד חצר עוד משהו... הפיתרון הוא לא להפריד את הילדים! במיוחד לא בכיתה א' כשהם מגיעים אחרי הגן ורגילים להיות עם החברים שלהם ולא מבינים בכלל למה מפרידים אותם מהחברים.
 7. נשמע כמו עוד ספין מבית היוצר של העירייה
  (02/08/2011)
  מה שצפוי עכשיו, הוא שמשרד החינוך יודיע שרק הוא קובע, ואפילו לא העירייה, ובטח לא ההורים ושההחלטה שהתקבלה קודם לכן, היא התקפה. ואז, יעטה על פניו ראש העיר פרצוף של "אני עשיתי כמיטב יכולתי", יחד עם זפט ורמי הפונברג, המנתוקים גם הם מן הציבור, ויגידו בתמימות "זה לא בידיים שלנו"... ההודעה הזו היא טריק פוליטי זול, זה כל מה שזה.
 8. למי שלא הבין ההורים הולכים לבגץ עם אישור העירייה
  (02/08/2011)
  ובכך הם אמורים לנצח את אברהם ליפשיץ שמנסה להרוס את שכונת הדר גנים ומוריד אותה לאשפתות
 9. קבוצת ההורים מעות את המציאות
  (02/08/2011)
  ההחלטה התקבלה ברוב זעום של פחות מעשר קולות בועד ההורים ורוב ההורים בכלל לא עסקו בנושא ההפרדה
 10. הורי מורשה אומרים - לא להפרדה
  (02/08/2011)
  בדמוקרטיה גם רוב של אחד הוא רוב. אין כזה דבר רוב זעום. אם התקבלה החלטה בצורה דמוקרטית, יש לכבד אותה. אסור לכפות על הורים לשנות את החינוך שהם רוצים לילדהם. אנשים שוכחים שעד עכשיו במורשה היה סטטוס קוו, וכולם חיו בשלום. אחרי שבשנה שעברה הפרידו את הילדים בכיתות א' בטענות שווא, נכנסו לבי"ס קבוצות תורניות שמנסות לכפות את אורח חייהן על כולם. המאבק עדיין בעיצומו.
 11. ל9 - למיעוט אין זכות מוסרית וחוקית לכפות על הרוב את רצונם
  (02/08/2011)
  כאשר משנים את אופיו של בית הספר
 12. כל הכבוד להורים השפויים.
  (03/08/2011)
  אפשר לשמור מצוות ולחנך לקיום מצוות גם בחינוך מעורב. עדיף ככה. כדי לא לגרום לתסיביכים כמו שיש אצל החינוך הנפרד.
 13. שיהיה
  (03/08/2011)
  בהצלחה
 14. "רוב זעום"
  (07/08/2011)
  מה זאת אומרת "רוב זעום"???? רק כי ההחלטה ברוב זה לא מוצאת חן בעיני "הצד השני"מדגישים כל הזמן את הנקודה הזו??? רוב זה רוב!!!!
 15. הקרן לישמעאל
  (21/08/2011)
  הורים יקרים אתם טועים, פונקציונרים של הקרן לישראל החדשה מטעים אתכם. התמיכה- שכרם של העסקנים מגיעה ממקור אנטישמי מובהק.נאמר:" אתנן זונה ומחיר כלב לא יבוא...." אתם משמשים כסטטיסטים בהצגה הזו וילדיכם כבשר פיגולים. לא טובת ילדיכם וטובתכם הם מבקשים אלא מימוש האג'נדה הפוליטית שלהם . הבערת מחלוקות בציבורים שונים במדינת ישראל במטרה לקעקע את קיומה. גם ההסתמכות על הבגץ הישראלי הוא בעוכרי מדינת ישראל. האג'נדה השלטת בו היא עקירת עם ישראל מארץ ישראל והיהדות מעם ישראל. הלימודים בעממי ובתיכון יותר מ שהם מקנים ידע הם משמשים כביבי סיטרס. חשיבות ההליכה לבית הספר היא עיצוב האישיות. כיבוד הורים, כיבוד המשפחה, מסירות למשפחה המורחבת. הכרת עם ישראל, מורשתו וסוד קיומו. כמי שגרס טונות של ברגים וחצץ בלימוד מטמטיקה, פיזיקה, והנדסה ולמד בנפרד הבסיס להתמחותי ופרנסתי לא נוצר מלימודי בעממי ובתיכון . על כן אל תדאגו כל כך מה יהיה עם שעור הגיאוגרפיה המסכן. החינוך היהודי הנפרד במשך 100 דורות אם לא יותר הצמיח גדולי תורה, סופרים, ענקי מוסר והגות, מדענים בכל תחומי הידע האנושי.גבירותי ורבותי אל תגררו אחרי התקשורת הישראלית האנטישמית המתמחה בדהלגיטימציה של שלומי אמוני ישראל. הם לא פרסמו שום ידיעה אם אינה מכילה בקורת על ציבורים דתיים. ואם הם משבחים מגזר כל שהוא הוא מלווה בדה לגיטימציה של מגזר אחר. והוא רחום יכפר עוון.
 16. הקרן לישמעאל
  (21/08/2011)
  המסורת היהודים מזה מאה דורות לפחות היא הפרדה. גישה זו נובעת מןן הרעיון של אישה אחת לגבר אחד וגבר אחד לאישה אחת כל זאת במועד הנכון. גישה זו הפכה את המשפחה והלכידות היהודים לשם דבר.
 17. הקרן לישמעאל- המשך
  (21/08/2011)
  גישת ההפרדה הצמיחה גדולי תורה, גדולי מוסר, גדולי הגות ומהיגים אשר הובילו קהלים גדולים לעבר היהדות. במקביל צמחו בקהילות השונות מדענים, מנהיגים, אנשי עסקים, הוגי דעות דגולים, רופאים, סופרים, אומנים וכו'.
 18. הקררן לישמעאל-המשך
  (21/08/2011)
  אני בדומה לאלפים ומאות אלפים התחנכתי בניפרד החל מכיתה א' עד גמר התיכון. מן התיכון יצאתי לצהל ושם חויתי מה מתחולל בחברה מעורבת. הסכלתי וחשבתי שזו אינה התנהגות יהודית אבל השתלבתי במערכות השונות כשונה. סימתי את צהל ונכנסתי לטכניון , תואר ראשון , שני ושלישי ובחבר סגל. לימדתי מאות ואלפי סטודנטים וסטודנטיות ולא נתקלתי בשום בעיה התנהגותית. אני התנהגתי אחרת כלפי סטודנטיות ונשים מאשר פונקציונרים אחרים.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49