"ברכת האוהל":''באלה האהלים לא יבואו פילוגים''

פעילי 'ישראל שלי' ופורום התנועות הציוניות חילקו בשבת האחרונה את 'ברכת האהל' בת"א ובאלפי בתי כנסת ברחבי הארץ. 'ברכת האהל' היא נוסח אקטואלי של 'ברכת הבית' המסורתית, בקריאה להפסיק את הפילוגים ולנהל את מחאת הדיור ברוח ישראלית מאחדת.

עטרת זרביב ו07/08/2011

(צילום: באדיבות ישראל שלי)

פעילי 'ישראל שלי' ופורום התנועות הציוניות - ועד שכונות דרום תל אביב, צעירי ירושלים וסטודנטים דלים - חברו בשבוע שעבר יחד בדרישה לפתרון צודק למצוקת מעמד הביניים בישראל, במסגרת מחאת הדיור הכלל-ארצית.

במסגרת המחאה, חילקו הפעילים בימים האחרונים בשדרת האוהלים בתל אביב ובאלפי בתי כנסת ברחבי הארץ נוסח מעוצב של "ברכת האהל" - גרסה אקטואלית של "ברכת הבית" המסורתית, הכוללת קריאה לאיחוד השורות וניהול המחאה ברוח חיובית.

זהו נוסח הברכה:

באלה האהלים לא יבואו פילוגים

לזה המשכן כל ישראלי מוזמן

בזו המחאה שותף כל איש, אישה וטף

בזה המקום יינשאו ברכה, אהבה ושלום

ראשי הפורום מציינים כי מאז הכריזו על הצטרפותם למחאה, נעשו מספר ניסיונות מצד ארגוני שמאל קיצוני לדחוק אותם החוצה, באמצעות הפחדות, איומים ואפילו הצתות של אהלים. "באמצעות 'ברכת האהל' אנחנו מבקשים להעביר את המסר שמדובר במחאה של כולם, העומדת מעל כל מחלוקת פוליטית. על הממשלה והעומד בראשה להטות אוזן למחאה הציבורית ולהעמיד מיד פתרון אמיתי ומהיר למצוקה הגוברת", הם אומרים.

עוד מבקשים ראשי הפורום לציין כי למען הפצת מסר האחדות, הוחלט שלא לצרף את סמלי הפורום והארגונים השותפים בו על 'ברכת האהל', כדי לאפשר לכולם לאמץ את הברכה ולתלות אותה על אוהלי המחאה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. שטויות. לא ראיתי כיפה סרוגה אחת בהפגנה בת"א
    (07/08/2011)
    מעניין אם השבוע יכתבו מאמרים בסגנון "מדוע לא הגעתי לקפלן"? הציונות הדתית - שונאת את המחאה - כמה שקוף - המחאה מסכנת את גאולת הארץ. מציע לכם להחליף אפליקציה ולומר מעתה גאולה = צדק חברתי (ואהבת לרע כמוך) ולא - תגלו אט אט איך חפרתם את התהום בין 2 העמים (יהודה ותל אביב) - חפירה שהתחילה במוצ"ש, 4 לנובמבר 95. והמשיכה לאחרונה בגניבת השלטון (קדימה זכתה בבחירות והיתה צריכה להקים ממשלת מרכז שפויה עם ליכוד מימין ועבודה משמאל). לא נשכח ולא נסלח.
  2. מחאת האוהלים
    (07/08/2011)
    חייבת לשאת פרי

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49