סקר גיאוקרטוגרפיה: מפלגה חברתית שתוקם צפויה לזכות ב-36 מנדטים

מפלגה חדשה שתוקם עשויה להיות המפלגה הגדולה בישראל - המפלגה צפויה לגרוע למעלה משליש מקולות הבוחרים של המפלגות הגדולות - יאיר לפיד מסתמן כמועמד שימשוך את המספר הגדול ביותר של הקולות למפלגה החברתית החדשה

אייל רותם ו08/09/2011

לפיד. ראש המפלגה החדשה? (צילום: רפי דלויה)

המחאה החברתית שקמה לחיים במהלך הקיץ האחרון עשויה לחולל מהפך של ממש גם בבית הנבחרים הישראלי. על פי סקר שערך היום פרופ' אבי דגני, נשיא קבוצת גיאוקרטוגרפיה, עולה כי מפלגה חברתית, אם תוקם, צפויה לגרוף נתח נאה של לא פחות מ-36 מנדטים.

 המפלגה החדשה צפויה גם לגרוע משמעותית מכוחן של המפלגות הגדולות בישראל - קדימה, הליכוד וש"ס, כאשר במקרה של ש"ס, מפלגה שכזו עלולה לגרום נזק בלתי הפיך. הסיבה: למעלה מ-40% ממצביעי התנועה אמרו כי יצביעו בבחירות הבאות למפלגה החברתית החדשה ולא לתנועת ש"ס.

 קדימה צפויה להפסיד מקולות הבוחרים 36%, הליכוד 25%, העבודה 35%, ש"ס 42%, הבית היהודי 22%, מר"צ 20%, יהדות התורה - 6%, ישראל ביתנו - 36%, האיחוד הלאומי - 8%, מקרב מי שאמרו היום שטרם החליטו עבור מי להצביע - 37%.

 "זהו כוח אלקטוראלי השווה ל-36 מנדטים לערך", אומר היום פרופ' אבי דגני, עורך הסקר, "אבל צריך לזכור שבפועל זו רק אמירה בינתיים, ואין עדיין מנהיג שייצר מפלגה רצינית מפוטנציאל זה ושלא תהיה מחלוקת ומריבה בין שאר המנהיגים ובכלל".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49