אבן פינה למוזיאון יהדות פולין תונח מחר בגטו ורשה

הטקס ייערך במעמד נשיא פולין, לך קלצ'ינסקי, נשיא גרמניה לשעבר, ריכרד פון וייצקר והרב הראשי לת"א הרב ישראל מאיר לאו.

חיים נחתומי ו25/06/2007

הרב לאו.ישא דברים בשם ניצולי השואה (צילום: באדיבות לשכת הרב לאו)

אבן פינה למוזיאון המתאר 1000 שנות היסטוריה יהודית בפולין - תונח מחר, יום שלישי, בטקס מיוחד, שיתקיים בשעות הצהריים באזור היהודי של גטו ורשה. האירוע יתקיים במעמד נשיא פולין, לך קלצ'ינסקי, נשיא גרמניה לשעבר, ריכרד פון וייצקר והרב הראשי לת"א הרב ישראל מאיר לאו.

המוזיאון, שייפתח לקהל בעוד כשנתיים, אמור לשמש יד ושם לזיכרון היהדות בפולין, שמנתה ערב מלחמת העולם השנייה 3.5 מיליון יהודים. המוזיאון יצויד בכל אמצעי ההמחשה וחידושי הטכנולוגיה והמולטימדיה, ויושם בו דגש מיוחד על תקופת השואה, על עולם החסידות, התנועות הציוניות, על מנהיגים יהודיים בפולין, רבנים, אישי מדע, ספרות ואמנות. 40 מיליון זלוטי הוקצבו על-ידי ממשלת פולין להקמת המוזיאון, וסכום דומה על-ידי עיריית ורשה.

השאר - מבוסס על תרומות מן העולם. שמעון פרס, יליד פולין, אמור היה להשתתף באירוע הייחודי אבל ביטל השתתפותו, עם בחירתו לכהונת נשיא המדינה. הרב הראשי לת"א-יפו, ישראל-מאיר לאו, גם הוא יליד פולין, ייצג את המדינה וישא דברים בשם ניצולי השואה והעם היהודי.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49