המעצבת הסרוגה של השטרות החדשים

המעצבת הסרוגה אסנת אשל מהיישוב אפרת נבחרה לעצב את סדרת השטרות החדשה שתונפק על ידי בנק ישראל.

עטרת זרביב ו02/01/2012

בקרוב בעיצוב חדש (צילום: יחסי ציבור)

אשל מהיישוב אפרת שנבחרה לעצב את סדרת השטרות החדשה שתונפק על ידי בנק ישראל הינה מעצבת עטורת פרסים ידועה ומוערכת שעיצבה,בין היתר, בולים עבור השירות הבולאי, אשל השתתפה בתחרות פומבית לעיצוב סדרת השטרות החדשה אליה ניגשו כ-80 מעצבים ואלה הגישו למעלה מ-100 הצעות ראשוניות.  

ההצעות נשפטו בעילום שם, וועדה מקצועית בחרה מתוכן עשרים.  חברי הוועדה הם: פרופ' דן רייזינגר - מעצב גרפי, חתן פרס ישראל לעיצוב; פרופ'  ירום ורדימון - מעצב גרפי, חתן פרס ישראל לעיצוב; מר עדי שטרן, מעצב גרפי;ראש  המח' לתקשורת חזותית באקדמיה בצלאל; גב' רות רהט, מעצבת גרפית יועצת הבנק לעיצוב  הסידרה החדשה;עובד הבנק מר ליאור ליכטמן, מנהל יח' ההנפקה במח' המטבע; גב' שרה  כהן, עובדת מח' המחקר בבנק ישראל; וגב' ענת ויניצקי, עובדת מח' המטבע בבנק  ישראל.

מעצביהן של עשרים העבודות שנבחרו ע"י הוועדה נתבקשו לעצב את ארבעת העריכים לסדרה החדשה (20, 50, 100 ו-200), ובשלב זה בחרה הוועדה  עשר עבודות. 


עבודות אלה הוגשו לשיפוט בוועדה לעיצוב שטרי כסף, מעות  ומטבעות זיכרון בראשות שופט בית המשפט העליון בדימוס יעקב טירקל - הוועדה  המייעצת לנגיד בנק ישראל דרך קבע בנושאי עיצוב המטבע. הוועדה בחרה שלושה  עיצובים, אלה הוגשו לנגיד פרופ' סטנלי פישר, והוא בחר מתוכם את העיצוב שיופיע על  גבי הסדרה החדשה. העיצוב שנבחר על ידי הנגיד הנו סדרת  השטרות שעוצבה על ידי אסנת אשל.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. המעצבת הסרוגה
    (06/01/2012)
    כדאי להזכיר כי אסנת אשל היא בוגרת מכללת אמונה במסלול עיצוב גרפי. היא מצטרפת לשורה ארוכה של הישגים מדהימים של סטודנטיות ובוגרות המכללה האקדמית של תנועת אמונה.
  2. רבנים כועסים על ממצאי ע"ז בשטר החמישים צפו בממצאים !
    (30/04/2013)
    הנה מה שהצפינו בשטר החמישים שבכיס של כולנו וניתן לגילוי בצילום אינפרא אדום או עם אפקט הנגטיב שבכל מצלמה ביתית מיוחד, האם השטרות הודפסו בטכניקת הדפסה מיוחדת ? https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.533089210083920&type=1

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49