משוחרר מצה"ל? סע לגולן במקום לתאילנד!

יוזמה חדשה של קצין חינוך במילואים קוראת לצעירים המשוחררים מצה"ל לעשות בארץ את "הטיול הגדול אחרי צבא" ולמדינת ישראל להעניק הטבות למטיילים הציוניים.

עטרת זרביב ו23/01/2012

(צילום: יחסי ציבור)

"אנחנו לא צריכים לנסוע לדרום אמריקה או לניוזילנד כדי להנות מהחופש אחרי השירות", כך קובע אלון שמורק, קצין חינוך במיל. שהחליט לשנות את תרבות טיולי "אחרי השירות". שמורק (24), אומר כי " במציאות הנוכחית, רובם המוחלט של החיילים המשוחררים יוצאים לטיול הגדול והיקר בחו"ל, אך אינם מודעים לאפשרויות הגלומות בטיול בארץ". הפתרון, יוזמה חדשה שתעניק סל הטבות והנחות למסיימי שירות צבאי או אזרחי שיבחרו לטייל בארץ בתום שרותם.

 הטענה הרווחת אומרת שכדי להכיר תרבויות חדשות צריך לטוס לחו"ל. אולם קצינים בחיל האויר חושבים אחרת. בימים אלה מנסח אלון שמורק תכנית מפורטת שתוגש למשרדי התיירות, התחבורה, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, צה"ל ומינהלת השרות האזרחי, וזאת במטרה לפרוש רשת הנחות, הטבות ותשתיות למסיימי שרות צבאי או אזרחי, שתוביל לגידול משמעותי במספר המטיילים הצעירים במדינה.

"היוזמה החדשה עתידה לחולל שינוי בתרבות הטיולים הישראלית ולגלות לנו עולמות חדשים הנמצאים מתחת לאף", אומר שמורק.

 שמורק, קצין משוחרר מחיל האויר, בילה 6 חודשים בטיול תרמילאים בישראל, בו בשונה משביל ישראל, יצא להכיר את ישראל האחרת ומרכיביה השונים של החברה הישראלית, לצד ביקור באתרים תיירותיים שונים. "רציתי לראות בעיניים מה מסתתר מאחורי כל הכותרות בעיתונים בנוגע לסוגיות הבוערות בארץ. עשיתי שבת במצפה יצהר, טיילתי עם נועם ארנון בחברון, נפגשתי עם ראש עירית בית אומר, השתתפתי ב"טיש" במאה שערים והתנדבתי בקיבוץ", מספר שמורק. 

 חבריו של אלון לארגון המנהיגות LEAD, החליטו לתמוך ביוזמה ולסייע בקידומה. במסגרת סמינר סוף שבוע שקיימו לאחרונה הם העלו רעיונות שונים לקידום היוזמה והתנדבו לסייע להוצאתה לפועל.

"כפי שבוגרי LEAD  יזמו והקימו פרוייקטים חברתיים נפלאים כמו "כנפיים של קרמבו" "אור לחינוך" ואחרים, כך אנו בטוחים כי גם היוזמה הברוכה של אלון תקרום עור וגידים" 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. יוקר המחיה של המטייל בארצנו
    (13/02/2012)
    ההוצאה של יממה במזרח {הודו}--50 ש"ח ובארץ--500 ש"ח טיול בארץ שלנו לא יכוללבוא במקום הצורך לברוח רחוק אל השונה. היום גם אכסניות הנוער הפכו לצימרים.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49