הרב רונצקי:''הרבנים הראשיים ניסו לכפות עליי למנות רבנים שלא שירתו בצה''ל''

הרבצ'ר לשעבר, הרב אביחי רונצקי חשף היום כי הרבנים הראשיים ניסו לכפות עליו עם כניסתו לתפקיד הרבצ"ר למנות לחטיבות הלוחמות רבנים מטעמם על שאינם שירתו בצה"ל. "כאשר לא נענתי להם הם פשוט קמו ואמרו הפגישה הסתיימה, הייתי בהלם".

עמי שרון ו30/01/2012

רונצקי.מסכת לחצים (צילום: אפרת הראל)

על רקע המאבקים סביב חוק טל והיוזמה להעמידו בראש רשימה משותפת לבית היהודי ולאיחוד הלאומי בבחירות הקרובות התראיין היום הרבצ''ר לשעבר, הרב אביחי רונצקי לרדיו גלי ישראל וחשף מסכת לחצים לכאורה שהופעלה עליו עם מינויו לתפקיד ע''י הרבנים הראשיים.

במהלך הראיון סיפר הרב רונצקי כיצד ניסו לכפות עליו הרבנים הראשיים עם כניסתו לתפקיד הרבצ"ר למנות לחטיבות הלוחמות רבנים מטעמם על שאינם שירתו בצה"ל "כאשר לא נענתי להם הם פשוט קמו ואמרו הפגישה הסתיימה, הייתי בהלם". סיפר הרב.

לאחר מכן ציין הרב כי לאור העובדה שלא הקשיב אז לרבנים פעלו אנשי ש"ס למנוע את בחירתו לרב הראשי לפתח תקווה "אמרו לי שלא הקשבתי לרבנים אז וגם אמרו שאני שרתתי בצבא זמן רב מידיי וציוני מידי".

לאור העובדה כי אנשי המפד"ל נכנעו ללחץ מצד ש"ס וכדי לא להכשיל דיל ארצי בין ש"ס והמפד"ל אמר הרב רונצקי "הדבר מלמד על הנהגה ללא עמוד שדרה". בסופו של הראיון לא שלל הרב הצבאי לשעבר את האפשרות שיעמוד בראש הצינות הדתית בעתיד.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. סוף סוף רב אמיתי
    (01/02/2012)
    במצוות מינוי השופטים נאמר לא תגורו מפני איש. מי שמחפש למה המפד"ל ודומיה התדרדרו לתחתית המפלגות, הנה הסיבה. אין לנו חוט שדרה והכל מתנהל על פי מה יגידו.
  2. הרב רבניצקי
    (03/02/2012)
    לכבוד הוא לי שיש לי משרת ציבור כמוך.אישית קשה לי להאמין שאכן כך מתנהלים דברים בארצינו הנפלאה .ועל כן יישר כוח על עמידה בלחצים מעוותים כאילה . ארנון אוהב ישראל

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49