קישקע לזכרו של הרב דאום

בישוב אפרת נערכה תחרות הטשולנט השנתית המסורתית. כאשר את דוכן השופטים המומחים תפסו ח"כ אורי אורבך חיותה דוייטש וחנוך דאום שהקדיש את הקישקע לעילוי נשמת אביו הרב יחזקאל דאום ז''ל. 

עטרת זרביב ו05/03/2012

דאום וחבריו לשולחן השופטים.מרוצים (צילום: אלי שטיין)

השופט אורבך עם הזוכה המאושר (צילום: אלי שטיין)

בסוף השבוע האחרון התקיימה בישוב אפרת שבגוש עציון תחרות בישול יהודית וחורפית. בתחרות התמודדו 11 גברים אשר ניסו להוכיחו את כישורי הבישול האיטי שלהם, והעמידו את סירי הצ'ולנט שלהם בפני שלושה שופטים אשר בקיאים ברזי הבישול היהודי.

 השופטים, חיותה דויטש, חנוך דאום וח"כ אורי אורבך אשר טעמו בקפידה מכל סיר של כל המתמודדים ולאחר שיכלול של ציוני הטעם, ההגשה והפרזנטציה בעל פה הכריזו על זוכה ה"מאסטר צ'ולנט" והוא גדעון אמיר. את המקום השני לקח אבי נוסן במקום השלישי זכה יהודה האוזר.

התחרות נערכה שני שלבים, בשלב הראשון, התרשמו השופטים והטועמים מטעמם של התבשילים והאסתטיקה בה הוגשו המועמים. בשלב השני התכנסו באי התחרות לשולחן גדול שנערך ואז התקיים מעין טיש בו הציבו המתמודדים השונים את יצירותיהם, הסבירו על הליך ההכנה והרכיבים ועל הזוית האישית המיוחדת להם בהליך ההכנה והפינה השמורה בליבם לתבשיל.

השופטים לקחו ברצינות רבה את מלאכת השיפוט והתייחסו לניקוד ברצונות רבה חנוך ובעקבותיו אורי הקדישו את הקישקע אותו הם אוכלים לעילוי נשמתו של אבא של חנוך, הרב יחזקאל דאום ז''ל שאהב מאוד קישקע וטשולנט בכלל. חיותה ספרה על סבתה הפולנייה ונזפה בגברים שלא השקיעו מספיק כסבתה בשעתה שהייתה תופרת את העוף עם חוט ומחט

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49