מגישי ובכירי גל"צ סיירו בגוש עציון והר חברון

מגישים בכירים, עורכים, כתבים ומפיקים בתחנת גלי צה״ל ביקרו  בגוש עציון, בעיר חברון ובסביבתה, כאורחי מיזם ״הגיע הזמן שנכיר״ של מנהלת ההסברה במועצת יש״ע. בין המשתתפים: המגישים רזי ברקאי, יעל דן, רן יבנאי ואסף ליברמן, הכתב לענייני ערבים ג׳קי חוגי וכן סגנית מנהלת החדשות נעמה מאור. את הסיור הובילה רכזת הסיורים של מועצת יש"ע, הילה לוקסנבורג, והשתתפו בו סמנכ"ל המועצה יגאל דילמוני, ודובר יש"ע רוני ארזי.

עידן הראל ו01/04/2012

(צילום: באדיבות מועצת ישע)

הסיור נפתח במפגש עם יו״ר מועצת יש״ע דני דיין וראש מועצת גוש עציון דוידי פרל. דיין אמר לאורחים כי "מפעל ההתיישבות ביהודה ושומרון הוא לא רק צודק אלא גם הכי חכם, ובלעדיו מדינת ישראל נתונה בסכנה קיומית״. ״אינני אדם דתי״, הוסיף דיין, ״ודווקא ככזה אני אומר לכם שלישראל אין עתיד כמדינה יהודית ללא החיבור לשורשים שלנו, שנמצאים כאן״. ראש מועצת גוש עציון הציג בפני העורכים נתונים ופרטים לגבי המועצה והיסטוריית האזור ופנה למפיקים ולעורכים של תחנת הרדיו בבקשה אישית: "הרבה יותר קל להתייחס לאמירות פרובוקטיביות וקיצוניות אך הן אינן מייצגות לא את תושבי גוש עציון בפרט ולא את תושבי יש"ע בכלל. אז נכון שסיפורים "נורמאליים" וחיוביים פחות מושכים את תשומת הלב התקשורתית אך זה הדימוי הנכון שצריך להיות ליישובינו״.

לאחר מכן הגיעו עיתונאי גל״צ להיכל התרבות בקרית ארבע, שם פגשו בראש המועצה מלאכי לוינגר, ואח"כ  המשיכו לחברון ויחד עם דובר היישוב היהודי בעיר, נעם ארנון, ביקרו במערת המכפלה ובשכונות היהודיות וערכו תצפית על צדה הערבי של חברון.

משם המשיכו המסיירים למאהל אירוח מדרום לחברון בו פגשו את מוכתר העיר, השייח׳ אבו חאדר ג׳עברי. השייח׳ ואנשיו סיפרו על ברית השלום המיוחדת בין יהודי וערביי חברון. לשאלת רזי ברקאי מה דעתו על הרשות הפלסטינית, השיב השייח׳: ״הסכמי אוסלו היו טעות חמורה, גם משום שהאדמה הזו היא אדמת וואקף ואין לאף פלסטיני זכות לוותר עליה וגם משום שאין סיבה לחתום על הסכם לפני שמשכינים אהבה בין הצדדים, במקום שנאה״.

לסיום, הגיע הסיור אל היישוב אביגיל שבדרום הר חברון. העיתונאים נפגשו עם ראש המועצה האזורית, צביקי בר חי, ועם אלישע מידן - ממייסדי היישוב, מהם שמעו על האזור ועל התהליכים שעוברים התושבים בו.

עם תום יום הסיור, אמר רזי ברקאי: "באתי לכאן כדי לראות ולשמוע, ומצאתי אנשים מקסימים שחיים בצניעות ובתרומה לזולת. גם אם אני מאמין שההתנחלויות הן דבר בעייתי מבחינתי לעתיד המדינה, הסיורים האלה חשובים כדי ללמוד ולהכיר את הסביבה".

יעל דן הוסיפה: "אני יוצאת מהסיור הזה מאוד מרותקת ממה שראיתי, אך בתחושה קשה שהמעשה ההתיישבותי הוא כמעט בלתי הפיך ושאולי אין באמת פתרון, כפי שטוענים המתנחלים. גם אם אינני מתחברת לצד הדתי של האזור, מאוד התרשמתי מהאנשים, מהחיבור שלהם להיסטוריה של עם ישראל ולרצון שלהם להמשיך את השורשים. הסקרנות והלימוד חשובים מאוד לעבודה שלנו בתקשורת ובאקטואליה - לכן חשוב מאוד שנשתתף בסיורים כאלה ונלמד את מה שקורה בשטח - מהשטח".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49