הרב שרלו:''חברי מנהיגות יהודית הורסים את הפוליטיקה''

בתגובה לדבריו של הרב שרלו הגיש מנכ''ל מנהיגות יהודית מיכאל פואה תביעה לבית דין רבני כנגד הרב.

עמיעד טאוב ו04/07/2007

הרב שרלו התראיין יחד עם הרב גלעד לגליון האחרון של העלון "במחשבה תחילה" אותו מוציא לאור ארגון "ציונות דתית ריאלית" ותקף בחריפות את תנועת מנהיגות יהודית.

במהלך דיון על שאלה שעסקה בנושא ההשחתה במערכת הפוליטית אמר הרב שרלו כי במקרה של מנהיגות יהודית מדובר לא רק בהשחתה אלא ממש בשחיתות ולא רק ברמה של מניפולציות פוליטיות.

"אני חושב ש"מנהיגות יהודית" השחיתה את הפוליטיקה וכי יש גם פגם דתי בהתנהלותה עליו כבר כתבתי, אני חושב שמנהיגות יהודית זה פשוט "מדבר שקר תרחק" "אמר הרב שרלו.

עוד ציין הרב שרלו בראיון כי לדעתו הציונות הדתית טועה בהתנהלותה בתחום האידיאולוגי בנושאי הגיור וההתיישבות". "צריך לזכור שבג"ץ פסק את פסקו בשל העובדה שהכנסת נמנעה מלפסוק וצריך לזכור שהכנסת נמנעה מלפסוק גם בשל העובדה שאנחנו כציונות הדתית דחינו את ועדת נאמן והלכנו על "הכל או לא-כלום "ומאז שהציונות הדתית התחילה ללכת על "הכל או לא-כלום"היא מקבלת לא כלום, זו רק דוגמה אחת, אותו דבר כמעט בכל התחומים, כלומר, במישור המעשי הציונות הדתית עשתה טעויות" אמר הרב שרלו.

עוד ציין הרב שרלו כי כרב שנפגש רבות עם בני נוער הוא מודאג מהנוער הדתי אשר מתייחס בהבנה מלאה להיות המדינה מדינה יהודית אך מתייחס בחוסר הבנה להיות המדינה דמוקרטית.

בעקבות דבריו של הרב שרלו תבע מיכאל פואה מנכ"ל מנהיגות יהודית את הרב שרלו לדין תורה בטענה כי מדובר בעבירה חמורה של לשון הרע וכי הרב שרלו פגע בו ובתנועתו בהגדירו אותם כשקרנים.

בדיון שהתנהל בביה"ד בפתח-תקוה בהרכב של שלושה דיינים, דחו הדיינים את תביעתו של פואה וקבעו כי אין בדבריו של הבר שרלו פגיעה אישית כי אם ויכוח לגיטימי על דעות.

הרב שרלו אמר לבית הדין כי דבריו התייחסו למדיניות של מנהיגות יהודית ולא היתה בהם אמירה כלשהי בדבר טוהר המידות או יושרם האישי של אנשי מנהיגות יהודית וכי אין הוא חוזר בו משום מילה שנאמרה בראיון.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. צודק לחלוטין
  (04/07/2007)
  הם קיצוניים בכל התחומים
 2. חברות תמהונים
  (04/07/2007)
 3. חברות תמהונים
  (04/07/2007)
 4. בטיחות
  (05/07/2007)
  לא צריך מכל דבר לעשות עניין-זכרו שאנו בתקופת בין המיצרים
 5. "מנהיגות יהודית" יצרו בטעות את "קדימה"
  (08/07/2007)
  אנשי מנהיגות יהודים הם אנשים טובים אבל דרכם מוטעית. תוצאת הנסיון של מנהיגות יהודית "לייהד" את מפלגת הליכוד גרמה לכך לתסיסת נוגדנים במפלגה וליצירתה של קדימה.
 6. מנהיגות יהודית
  (13/07/2007)
  צריך לקרוע את המסווה מעל פניי מנהיגות...הם חבורת כהניסטים גזעניים שהסתננו לליכוד. הדעות שלהם לא שונות מהדיעות של ברוך מרזל,פדרמן ושות'

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49