הנשיא פרס לד"ר עליזה לביא: "אין דמוקרטיה במזה"ת כי אין שוויון לנשים"

נשיא המדינה, שמעון פרס אירח השבוע את ד"ר עליזה לביא בטקס שנערך בלשכתו בבית הנשיא, בו העניקה לו ד"ר לביא את ספרה החדש "מנהג נשים", ההמשך הישיר לרב המכר "תפלת נשים".

ליאת עפרי ו01/08/2012

(צילום: איציק בירן)

(צילום: איציק בירן)

 בביקורה של ד"ר עליזה לביא אצל נשיא המדינה זכההנשיא  לקבל עותק מספרה החדש. הנשיא שמח מאוד על קבלת עותק אישי מהמחברת וסיפר בטקס על מפגש שהיה לו לאחרונה עם נשיא ארה"ב, "אובמה שאל אותי למה אין דמוקרטיה במזרח התיכון? עניתי לו כי אין שוויון לנשים״ אמר פרס.

ד"ר לביא אמרה באירוע החגיגי כי "דווקא בתקופה ובמציאות הישראלית של ימינו, יש צורך בהתגייסות רבנים ואנשי רוח לסייע לנשים ולקדם את הצרכים הייחודים להן", עוד הוסיפה לביא בדבריה "על הרבנים ובעיקר הרבנים ההלכתיים לגלות רגישות ולהתגייס בעזרה בפתרונות ההלכתיים הנדרשים בחיי היום-יום".

"החברה הישראלית של היום חזרה לטקס, הצרכים של בני האדם לא השתנו ואנו רואים את החברה חוזרת לטקסים בדיוק כפי שהספר הזה מבקש להחזיר את המנהג, להחזיר את הפרקטיקה היהודית, את אותה הסבתא היהודייה שיצרה מנהגים וטקסים והחברה הישראלית מחזירה את המנהג בענק כפי שאנו רואים בעיקר בחגי ישראל.. בראש השנה ובליל הסדר" אמרה לביא. באירוע השתתף בין השאר גם מנכ"ל ידיעות ספרים דב איכנולד.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49