ראש מועצת גוש עציון לנתניהו: עצור את בניית גדר ההפרדה

לרגל פתיחת שנת הלימודים במערכות החינוך, ביקר ראש הממשלה בנימין נתניהו בבתי ספר באפרת שבגוש עציון. במהלך הביקור נועד ראש הממשלה עם ראש מועצת גוש עציון דוידי פרל, בעניין בניית גדר ההפרדה והאצת תהליך בנייה ביישוב גבעות.

אייל רותם ו28/08/2012

(צילום: גרשון אלינסון)

במסגרת התוכנית לבניית גדר ההפרדה, נערך משרד הביטחון לבניית הגדר באזור גוש עציון בעלות של מיליארדי דולרים, מה שיוביל לניתוק בין אזור גוש עציון המזרחי למערבי. במהלך הפגישה בה לקחו חלק ראש מועצת אפרת עודד רביבי, יו"ר הקואליציה זאב אלקין, שר החינוך גדעון סער וראש מועצת קרית ארבע מלאכי לוינגר, הביע פרל בפני נתניהו את התנגדותו בעניין בניית גדר הפרדה בגוש עציון.

 
פרל טען כי תקציב בניית הגדר עומד על מיליארדי דולרים ומהווה בזבוז מבחינה כלכלית,כשלמעשה ניתן להשתמש בכספים אלו למטרות דחופות יותר העומדות על סדר היום במדינה כדוגמת מיגון העורף. לצד זה טען פרל, כי בניית הגדר תקטע את הרצף ההתיישבותי שבגוש עציון כאשר תפריד בין היישובים שבחלק המערבי של גוש עציון ליישובים שבחלק המזרחי,ובכך תביא לפגיעה במרקם החיים הנוכחי שקיים בימים אלו בגוש עציון.

 נתניהו הופתע מתוואי הגדר הפוגע במרקם החיים, ואף נדהם לשמוע מיו"ר הקואלציה זאב אלקין כי הגדר תבנה ללא בחינה מחדש אף שתוכננה לפני קרוב לעשור. בסוף הפגישה פנה נתניהו לפרל והביע את רצונו לבחון את סוגית בניית גדר ההפרדה בגוש עציון.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49