הרבנות הראשית קיבלה דו"ח על מבצע "מנוחה בכבוד"

ועדת כבוד המת שעל יד מועצת הרבנות הראשית התכנסה לעקוב ולקבל סקירה מקיפה על פרויקט "מנוחה בכבוד" של קבורת רקמות ואיברים שנשמרו במכון הלאומי לרפואה משפטית במשך כעשר שנים ואשר בימים אלו מובאים לקבורה.

אייל רותם ו26/12/2012

(צילום: באדיבות צבי חסיד)

קבורת הרקמות והאיברים שנשמרו נקברים חלקם בקבר כללי שהוכן במיוחד לצורך כך וחלקם בקבר מנוח באופן שפותחים את הקבר וקוברים בתוכו את הרקמות. הועדה התכנסה בהמשך להחלטותיה בנושא בישיבתה מיום י' באייר תשע"ב בה נתנה את הגיבוי ההלכתי למבצע.

את הסקירה מסר מנכ"ל ארגון זק"א תל אביב הרב צבי חסיד, מאחר ומלאכת הקבורה הוטלה על מתנדבי זק"א תל אביב בשיתוף חברה קדישא תל אביב יפו והמחוז.

לאחר קבלת הסקירה, החליטה הועדה כי: "הועדה מאשרת את פעולות קבורת הרקמות מהמכון הלאומי לרפואה משפטית אבו כביר הנעשים על פי ההלכה ומסורת ישראל, בליווי הלכתי צמוד". ובהחלטה נוספת ציינה עוד: "הועדה שולחת את ברכתה ומחזקת את ידי העושים במלאכת הקודש, מתנדבי זק"א מחוז תל אביב בראשותם של הרב צבי חסיד והרב חיים נוגלבלט וכן לאנשי חברה קדישא תל אביב יפו והמחוז בראשותו של הרב אברהם מנלה.

יו"ר הועדה הרב יעקב רוז'ה ציין בדבריו כי כל הגורמים המעורבים בפרויקט הלאומי של קבורת אלפי המיכלים עם הרקמות משבחים את העבודה המסורה של זק"א תל אביב הדורשת מיומנות ורגישות רבה הן ביחס לנפטרים והן ביחס למשפחות הכאובות וראויים הם העושים במלאכה לכל שבח.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49