הרב פרוש מיהדות התורה: "מי שלא יושב ולומד- צריך להתגייס"

הצהרה מפתיעה מפיו של הרב מאיר פרוש מ'יהדות התורה': "כשאני הפסקתי ללמוד, הצהרתי על כך וקיבלתי זימון מלשכת הגיוס, שירתתי שירות מיוחד של 4 חודשים ואף שירתתי במילואים- מי שלא יושב ולומד, עליו להתגייס".

אייל רותם ו13/02/2013

(צילום: באדיבות אבי חיון)

הרב מאיר פורוש דיבר בפני ועידת הנשיאים במלון ענבל בירושלים והתייחס לסוגיית הגיוס של המגזר החרדי ואמר באופן נחרץ כי :"מי שלא יושב ולומד- צריך להתגייס" ואף סיפר על ניסיונו האישי: "כאשר הפסקתי ללמוד, הצהרתי על כך וקיבלתי זימון מלשכת הגיוס של צה"ל והוסיף בחיוך: "אמנם לא חציתי את התעלה, אבל שירתתי שירות מיוחד שנקרא 'שלב ב' ' במשך 4 חודשים ואף עשיתי מילואים".

בתשובה לשאלה כיצד יוכל לסייע לאחדות בישראל, ענה הרב פרוש: "כי כמו בארצות הברית, גם אצלינו יש ריבוי דעות והעובדה שכל הדעות מיוצגות בכנסת מצביעה על דמוקרטיה אמיתית שקיימת בישראל".

הרב פרוש התייחס לשאלה מהקהל בנוגע לביקורות על מפלגת 'יהדות התורה' שאינה מקבלת בברכה זרים המגיעים לישראל: "כל מי שמגיע לישראל, מתקבל בברכה. עם זאת שאלת הגדרת היהדות תלויה בהלכה, לא כל מי שחי כמו ישראלי וקונה מוצרים ישראלים יוכל להיות מוגדר כיהודי".

אתמול פתח נשיא המדינה, מר שמעון פרס את וועידת הנשיאים במפגש בבית הנשיא בירושלים. את יום הדיונים הראשון חתם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בתמיכתו ברעיון שתי המדינות לשני העמים.

היום יתארחו בוועידה ראשי הסיעות הגדולות בכנסת, ביניהן יאיר לפיד, נפתלי בנט, ציפי ליבני ומאיר פורוש וכן אישים בולטים מתחום התקשורת וענף התעשייה בישראל.

ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים העיקריים בארצות הברית היא ארגון יהודי-ציוני הפועל בארצות הברית, ומאגד כ-52 ארגונים יהודיים לתיאום והכוונה של עמדותיהם ופעולתם בנושאים יהודיים, ישראליים וציוניים אל מול הממשל האמריקני, ממשלת ישראל וגופי שלטון אחרים. הוועידה משמשת כגוף התיאום המרכזי של קהילת יהדות ארצות הברית, וכקולה של היהדות האמריקנית המאורגנת.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49