מינוי: מתחנת הרדיו החרדי לאיגוד ארגוני ההתחדשות היהודית

עו"ד ירון קנר מונה לתפקיד מנכ"ל "פנים - איגוד ארגוני ההתחדשות היהודית בישראל". מינויו של קנר, שהחל בתפקידו כבר בינואר השנה, אושר רשמית בישיבת הדירקטוריון שהתקיימה לאחרונה.

ליאת עפרי ו03/04/2013

קנר (צילום: באדיבות זליגר שומרון)

קנר, בן 45 ממודיעין, היה בשנות התשעים עיתונאי במוסף 7-ימים של ידיעות אחרונות וכתב חדשות ברשת ב' של קול ישראל. הוא בעל תואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית, ובשנים האחרונות שימש בתפקידי ניהול שונים במגזר השלישי -מנהל המחלקה הציבורית ב"אור ירוק" ומנהל המחלקה המשפטית ב"טבקה". בתפקידו האחרון שימש מנכ"ל תחנת הרדיו החרדית "קול ברמה" שלאחרונה מועצת הרשות השנייה החליטה להאריך רק בשנה אחת בלבד את זיכיון השידורים שלה. זאת כדי שבמהלך השנה יבדקו במועצה אם להאריך את הזיכיון בשלוש שנים נוספות. זאת בעקבות הביקורת הציבורית שהוטחה על התחנה בשל הדרת הנשים משידוריה.

בתקופתו כמנכ"ל התחנה גדלו באופן ניכר שיעור ההכנסות וכן שיעור ההאזנה לתחנה, והיא הפכה לרביעית בגודלה מבין 16 התחנות האזוריות הפועלות ברשות השנייה. למרות זאת, ביקש קנר לסיים את תפקידו בתחנה על רקע חילוקי דעות ערכיים, בעיקר סביב סוגיית הדרת הנשים משידורי התחנה, וכעת כאמור מונה למנכ"ל פנים.

ארגון פנים, שעסק בעבר בהתחדשות יהודית באופן עצמאי, הפך בשנה האחרונה לאיגוד של ארבעים ארגונים מזרמים שונים, העוסקים בזהות יהודית ובלימוד מקורות היהדות ברוח תנועת ההתחדשות היהודית,ובהם בינה, עלמא, אלול, מכון הרטמן ועוד. בוועד המנהל של פנים מכהנת נציגות בת שבעה מנכ"לים של ארגונים החברים בפנים.

קנר: "אני שמח להצטרף ל"פנים" בתקופה כה משמעותית - גם לארגון וגם לתחום ההתחדשות היהודית כולו. זוהי שעת רצון - לאחר למעלה משני עשורים שבהם ההתחדשות היהודית פעלה במעגלים סגורים, היא מתחילה לפרוץ לתודעה הציבורית הרחבה. פנים, כמאגדת את ארגוני התחום, תפעל לחיזוק הארגונים ולהשמעת קולה לשל היהדות המתונה בכל הסוגיות המרכזיות של החברה הישראלית, ואני מאמין שבתקופה הקרובה יזכה הקול הזה למקום הראוי לו".

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. התפטר מרדיו קול ברמה בגלל חילוקי דעות ערכיים
    (18/04/2013)
    אני יודע שלפחות בקרב עובדי התחנה לא היו כל חילוקי דעות לגביו. מדובר במנהל כושל חסר כישורי ניהול שאם לא היה מפוטר בזמן מתפקידו היה מביא את הרדיו לעברי פי פחת. כל ההצלחות של התחנה שייכות ורשומות על קודמו דרור אדם. אז שלא יתפס בהצלחות לא לו

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49