הרב בן דהן במערת המכפלה:''ביצעו תג מחיר במערת המכפלה''

ונזדליזים במערת המכפלה.סגן שר הדתות, ח"כ הרב אלי בן דהן, ביקר במערת המכפלה כדי לעמוד מקרוב על הנזקים שגרמו ערבים לחפצי קודש יהודים והזדעזע.הרב בן דהן:"כיצד נשיא המדינה וראש הממשלה יכולים לשתוק?"

אייל רותם ו14/07/2013

(צילום: באדיבות דוברות חברון)

(צילום: באדיבות דוברות חברון)

ימי ששי בחודש ה'רמדאן' הם תאריכים מועדים לנזקים במערת המכפלה. בתאריכים אלו חלים "חריגים מוסלמים" בהם כל המבנה עומד לרשות המוסלמים. בדרך כלל, במוצאי כל 'חריג מוסלמי', מתגלים נזקים בחפצי קודש ובמתקנים יהודיים שונים - החל מקריעת סידורים, תלישת עציצים ופרחים, חבלה במערכות השקיה, נזק לרהיטים ולרכוש, ומעבר לכל - כמויות אדירות של לכלוך וטינופת המושארת בכל מקום.

 בבקר שבת, כשהגיעו ראשוני המתפללים היהודים למערה אחרי יום "חריג מוסלמי", הם הזדעזעו לראות כי הפעם הנזקים כבר הגיעו להשחתת חפצי קודש מיוחדים: המזוזות בשתיים מתוך דלתות אולמות המערה נתלשו לחלוטין ומזוזה שלישית ניזוקה. המעשה עורר זעם רב, ועל כך נוספה הרגשת תסכול מהידיעה כי מעשי "תג מחיר" חמורים כאלו הנעשים נגד יהודים אינם זוכים כלל לכיסוי תקשורתי ולהתייחסות מצד פוליטיקאים ישראלים, הששים להביע זעזוע וגינוי ואף להתייצב במקום בו נגרם נזק, ולו פעוט, למבנה מוסלמי.

הפעם, באופן יוצא מן הכלל, דוקא התייצב נושא משרה ישראלי במקום - סגן שר הדתות, הרב אליהו בן דהן, הגיע לתפילת שחרית במערה ועמד מקרוב על הנזקים והסדרי האבטחה, בליווי נציגי ההתיישבות היהודית במקום - יו"ר הרשות המוניציפלית חברון אברהם בן יוסף, מנכ"ל הישוב אורי קרזן, ח"כ אורית סטרוק, ראש המועצה הדתית יוסי דיין, דובר היישוב נעם ארנון, ויו"ר קרן מורשת מערת המכפלה הרב הלל הורביץ.

 הוא נפגש עם מפקד משטרת המערה רפ"ק ברק ערוסי, הביע זעזוע מחלול הקודש וקרא לראשי המדינה לגנות את "תג המחיר" גם כשנעשה נגד יהודים, ולהעניק טיפול שורש למבצעים.  הוא הופתע לשמוע שבימי החריג המוסלמי חיילים אינן נוכחים כלל בתוך המערה מחשש לחייהם. למרבה ההפתעה, במהלך הביקור העבירו ראשי היישוב היהודי לידי מפקד המערה 3 ספרי קוראן, שנשכחו ע"י ערבים במהלך החריג. למותר לציין כי הספרים הועברו במצב שלם ושמור לחלוטין. העדים למעמד העירו  כי מעשה זה משקף את ההבדל התהומי בין הצדדים החולקים באתר המקודש.   

הרב בן דהן: "בתור יהודי, אני מזועזע וכואב לי לראות את חילול הקודש שנעשה במערת המכפלה. קשה להבין כיצד פלסטינים, שמגיעים להתפלל בחודש הרמאדאן, מסוגלים לעשות מעשה מכוער שכזה. טוב יעשו המנהיגים הערבים אם יוקיעו את המעשים מקרבם."

בביקור, קרא סגן השר לראשי המדינה, ביניהם נשיא המדינה וראש הממשלה לגנות את המעשים: "אני קורא לראשי המדינה, ביניהם נשיא המדינה וראש הממשלה לגנות בחריפות את המעשים. מדובר במקום שבו קבורים אבות האומה היהודית וכיהודי, אני לא רואה כיצד אפשר לשתוק."

"בפגישתי עם מפקד משטרת מערת המכפלה הבוקר,ביקשתי ממנו לאתר את הפושעים ולמצות עימם את הדין. על "תג מחיר" כה חמור, אסור לעבור בשתיקה."

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49